Celý závod provázela pohodová atmosféra, která se přenesla i do večerního vyhlášení výsledků (v tomto závodě dostává cenu každý). Z vítězství se v mužích poprvé radoval Vítězslav Vondra z VSK Humanita Táborníci Perun v čase 4 hodin a 56 minut, který vyhrál putovní sošku panáčka BoBo a startovní číslo na Vasaloppet.

V ženách obhájila svůj post Jana Jetmarová ze Ski Klubu Jablonec nad Nisou, která zkrácenou trať o délce 85 km zvládla v čase 5:05 jako 5. v celkovém pořadí.

Loni druhý František Landa z pořádajícího Silvini Madshus teamu byl v čase 5:16 opět nejrychlejším klasikem závodu.

Každý závodník si mohl ponechat své startovní číslo jako památku a pokud dorazil do cíle, tak dostal i pamětní medaili. Závod je součástí série závodů BoBotriple, který se skládá z běhu na lyžích na 90 km, jízdě na lesním kole na 90 km a krosu na 30 km v Jizerkách.


Vzkaz vítěze: Bohužel se nemohu v letošním roce zúčastnit Vasaloppetu a tak rád přenechám své vyhrané startovní číslo komukoli z řad BoBoloppeťáků. Odměna? Něco dobrého k jídlu a pití. :-)

Takže kdo se ozve první, tak mu číslo od našeho letošního vítěze předám, zájemci pište na m.pazdera@centrum.cz a neváhejte, číslo je potřeba do konce týdne přepsat.
Muži - celkově

 1. Vítězslav Vondra - VSK Humanita - Táborníci Perun - 4:56
 2. Tomáš Jakoubek - Silvini Madshus team - 4:59
 3. Petr Marhoun - VŠSK MFF UK - 5:01

Ženy - celkově

 1. Jana Jetmarová - Ski klub Jablonec - 5:05
 2. Lada Lanková - Silvini Madshus team - 6:10
 3. Hana Švarcová - - 6:59

Muži - klasici

 1. František Landa - Silvini Madshus team - 5:16
 2. Ondra Marek - Pomalí kluci - 5:26
 3. Marek Pazderský - Silvini Madshus team - 5:33

Ženy - klasičky

 1. Radka Zelenková - Silvini Madshus team - 7:21
 2. Jana Skrbková - Eleven Příchovice - 8:22Videosestřih:

Díky mediálnímu partnerství České Televize si budete moci pustit reportáž na internetu pod tímto odkazem: http://www.ceskatelevize.cz/…loppet-2016/

Partneři závodu:

Raiffeisenbank, Skiservis Mára, Silvini, Madshus, Swix, Enervit, Hotely Pytloun, Direct Alpine, Kitl, Svijany, Bombus, Decatlon, Sinop, Celtima, restaurace Dolina, Jizerská o.p.s., Ski Trab, Lesy ČR, 3F, Sporten, Tomsport, Prezidentská chata, Silvini Madshus team, Svět běhu cz, Rádio Beat, Česká televize, skinordic.cz, obec Bedřichov, Zuzanka, Barunčino pečení