Oba byli nejdříve součástí čtyřčlenné skupiny, která se odtrhla od zbytku startovního pole až v posledním ze tří okruhů tratě dlouhé 65 km. Tord Asle Gjerdalen z týmu Santander, vítěz Marcialongy z minulého víkendu, byl třetí s patnácti sekundovou ztrátou. Do posledního kilometru s nimi ještě držel krok Tore Bjørserth Berdal, ale závěrečnému tempu před cílem už nestačil a skončil na čtvrtém místě.

Eliassen přiznal, že nebyl před závodem příliš sebevědomý a chtěl hlavně držet krok s vedoucím balíkem. Nakonec zůstali s Kjølstadem osamoceni a ten se odtrhl až v závěrečném stoupání. S druhým místem byl nakonec spokojen i Kjølstad, který byl po minulých závodech na Marcialonze a La Diagonele se svými výsledky velmi zklamán. Závod se velmi líbil Gjerdalenovi a v cíli prohlásil, že uvítá, když si tento závod najde pevné místo v kalendáři Visma Ski Classics a rád by zde příští rok i zvítězil. Šesté místo obsadil Stanislav Řezáč a dvě místa za ním dojel po sedmi vteřinách i Lukáš Bauer. 24. místo obsadil Jiří Ročárek.

V závodě žen ukázala opět svojí sílu Seraina Bonerová z týmu Exspirit, a to hned od začátku. Cílovou čáru sice jako druhá v pořadí projela Kateřina Smutná, ale ta byla později penalizována třemi minutami za umožnění trenérovi, aby jí pomohl vyčistit své lyže v průběhu závodu. Penalizace jí tak posunula na třetí příčku a na druhou se posunula Astrid Øyre Slindová, která přijela za vítězkou se ztrátou více jak tři minuty. Tempu Bonerové tentokrát nestačila ani vítězka posledních tří podniků seriálu, současná držitelka žlutého trikotu, Britta Norgrenová. Ta jela celou trať jen soupažným odpichem, což se neukázalo jako nejlepší technika. Do cíle pak přijela se ztrátou téměř osm minut za Bonerovou, která prokázala po nezdarech v úvodních závodech letošního seriálu, že je v klasické technice zase velmi silná a do dalších závodů je třeba s ní nadále počítat.

Bonerová řekla, že se cítila hned od začátku velice silnou a převážnou část tratě vedla. V cíli byla opravdu ráda, že obsadila první místo a slabší období má snad za sebou. Trať se jí velice líbila. Kateřina Smutná přiznala, že měla nějaké problémy s odrazovým voskem a musela tak použít cizí pomoc od servisu. Slindová uvedla, že dělala po celý závod co mohla, ale neměla žádnou šanci na této trati dnes vynikající Bonerovou ohrozit. Opět na jedenáctém místě pak přijela Naše Adéla Boudíková z týmu Atlas Craft.

Andreas Nygaard potvrdil své sprinterské kvality a ve dvou sprinterských prémiích skončil na prvním a druhém místě. To se mu podařilo i přesto, že se mu při jedné malé nehodě zlomila lyžařská hůl. Toto umístění mu bez problémů umožňuje si udržet zelený trikot nejlepšího sprintera. Stian Hooelgard držel trikot pro nejlepšího juniora po té, co obsadil celkově 11. místo, stejně tak i Emilia Lindstedtová v kategorii juniorek. Ta skončila celkově pátá.

Kategorie žen na 65 km:

1.     Seraina Bonerová     TEXS     3:29:36
2.     Astrid Øyre Slindová     UNBA     3:33:43
3.     Kateřina Smutná     SANT     3:36:07
4.     Britta Johansson Norgrenová     L157     3:37:29
5.     Julia Ivanova     RUSM     3:38:16

Kategorie mužů na 65 km:

1.     Peter Eliassen     LEAS     3:02:35
2.     Johan Kjølstad     UNBA     3:02:35
3.     Tord Asle Gjerdalen     SANT     3:02:33
4.     Tore Bjørserth Berdal     UNBA     3:03:02
5.     Kjetil Dammen     LEAS     3:03:39