Martin Jakš se na cestu do Kanady vydá jako první už ve čtvrtek ráno, poté co absolvoval pár tréninků doma na Šumavě – po návratu z posledního závodu SP v Lahti, kde ho ve skiatlonu zbrzdil pád. „V pondělí jsem se byl lehce projet, v úterý už to bylo na dvě hodiny. Podmínky doma na Šumavě nebyly na začátku úplně ideální, jak přišla obleva, ale včera se to tu přehouplo do sněžení a bylo to výborný. Dobře jsme se s reprezentačním kolegou Mírou Ryplem projeli,“ hlásil den před odletem 29letý český reprezentant.


Finální přípravu v domácím prostředí volí před Ski Tour Canada také Lukáš Bauer, který se na poslední chvíli rozhodl odvolat svůj start ve Světovém poháru v Lahti a raději se soustředil právě na podnik v Kanadě. „Tréninky probíhají na Božím Daru nebo Fichtelbergu a je to teď určitě lepší než v minulém týdnu. Plánuju, že budu trénovat do poslední chvíle, to znamená do pátku. Pak jen přejedu na letiště,“ říká ke svému programu nejzkušenější muž české reprezentace.


Petra Nováková do Kanady odletí přímo z mistrovství světa do 23 let, na kterém v úterý vybojovala bronzovou medaili a ještě ve čtvrtek ji čeká další závod. Cestu na poslední podnik Světového poháru tak bude mít o něco složitější než její mužští kolegové. „V pátek odpoledne letím z Rumunska do Prahy, kde přespím a v sobotu před sedmou ráno zase poletím směr Kanada. Nejhorší už mám ale snad za sebou – ještě před odletem na světový šampionát jsem si musela uvědomit, jak to všechno bude, sbalit si rovnou i do Kanady a hlídat, abych měla povolenou váhu do letadla. Navíc tady v Rumunsku je docela teplo, v Kanadě zase bude zima,“ hlásila z Rašnova během volného dne.

Zdroj: www.czech-ski.com