Obecná situace:

Na naše území přichází studený vzduch od severozápadu, ze Skandinávské tlakové níže. Z jihu je naše počasí ovlivněno zvlněným frontálním rozhraním nad Alpami. Za posledních několik dní jsme zaznamenávali sněžení i v nižších polohách, na horách sníh i zůstal.

Mapa sněhové pokrývka pro sobotu, 9:00 (interaktivní najdete zde na spodku stránky)
Reporty z bílých stop od běžkařů pro běžkaře!

Napište i vy čerstvé info z vámi navštívených oblastí a získejte odměnu ka každý report!
Předpověď počasí dle ČHMÚ:

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až polojasno, od východu postupně až zataženo. V Čechách ojediněle, na Moravě a ve Slezsku místy déšť, zpočátku v polohách nad 500 m, postupně nad 900 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty

  • 2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Slabý, postupně mírný

východní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.


Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, místy občasný déšť, na severozápadě nad 1 000 m zpočátku většinou sněžení. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti, hlavně v Čechách až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na severozápadě Čech kolem 6 °C. Mírný jihovýchodní až východní 3 až 7 m/s.Krkonoše

Aktuální sněhová situace:

Krkonoše hlásí nově upravované tratě! Nejvíce si zaběháte v okolí Harrachova a Rokytnice, ale kvalitní stopy můžete najít i v Peci, Vrchlabí či Jánských Lázních. Vrbatova bouda, Vosecká bouda, Mumlavský vodopád – to jsou ideální body, které byste neměli na trase minout, chcete-li najít kvalitní stopu.Více na bilestopy.cz/cs/krko­nose
Jizerské hory

Aktuální sněhová situace:

V Jizerkách je momentálně nejvíce čerstvě upravených stop. V téměř celých Jizerkách, obzvlášť ve vyšších polohách, nemůžete být zklamáni. Ideální výchozí místo opět Bedřichovský stadion. Do Jakuszyc však radši nevyrážejte – o víkendu začíná týdenní seriál závodů Bieg Piastow, kterému se podřizuje úprava stop, a očekává se veliký ruch.


Orlické hory

Aktuální sněhová situace:

V Orlických horách napadlo cca 5 čísel prašanu, ale velmi záleží na konkrétních místech – kam svítilo slunce a nezůstal tam kvalitní podklad, není poježdění až tak kvalitní a narazíte na kameny, ale ve stinných pasážích si výborně zabruslíte i zaběháte klasicky. Mezivrší -> Homole sjízdné v celé délce.


Šumava

Aktuální sněhová situace:

V okolí Kvildy a Modravy se rolbaři činí, jinde můžete najít starší stopy. Pokud však na Šumavu zavítáte, navštivte i nedaleké rakouské kolegy v Mitterfirmiansreut – zde je kupodivu sněhu i upravených tras dostatek.


Jeseníky

Aktuální sněhová situace:

Jesenická magistrála sjízdná, občas s nutností přenášet lyže – na zmrzlém podkladě je cca 5 cm nového prachového sněhu – stopy jsou protažené hlavně na Paprsku a Červenohorském Sedle.


Beskydy

Aktuální sněhová situace:

Na Pustevnách jsou sjízdné trasy, např. závodní okruh. V okolí je to se sněhem horší, upravených tratí moc nečekejte.

Krušné hory

Aktuální sněhová situace:

Boží dar, Abertamy, Pernink – sjízdné, směr Jelení také – stopy pouze od lyžařů, strojová úprava ve větší míře neprobíhá. Na německé straně můžete využít zasněžovaného stadionu s běžeckou stopou.

Mapa upravených běžeckých tras v Krušných horách