Samozřejmě od nich každý čeká rychlost, ale tyto lyže nejsou jen maximálně rychlé; také se maximálně snadno ovládají. Oslovily závodníky ze stáje Atomic natolik, že v momentě, kdy je poprvé vyzkoušeli, začali je ihned používat. A rovnou v závodech Světového poháru a na laufařských tratích.

Přímější, lehčí a rychlejší

Redster Carbon Classic lze vnímat jako začátek zcela nového typu závodních lyží na klasiku, který je přímější, lehčí a rychlejší než kdy předtím:

Proč přímější? S karbonovým šasi (Carbon monocoque chassis) má tento model nejnižší profil z celé kolekce. Odrazová zóna pod vázáním je plochá, nikoliv klenutá, takže jde 100 % lyžařovy energie přímo dolů do odrazu. I když je to primárně závodní lyže pro profesionály, díky ní mohou šetřit výkonem a lyžovat rychleji a déle závodníci na všech úrovních.

Proč lehčí? Zejména díky karbonovému šasi. Vedle toho, že je velmi lehká, je i dynamická a poskytuje extrémní zrychlení.

Proč rychlejší? Každý detail je vyladěn tak, aby co nejvíce přidával právě na rychlosti. Špička je měkká pro hladký návrat lyže do stopy po odrazu, šířka je minimalizovaná pro efektivnější skluz. Skluznice lyží je dosud nejrychlejší závodní skluznicí, kterou kdy v Atomicu vyráběli. A co víc, Redster Carbon Classic přichází v šesti různých variantách, takže si lze vybrat závodní lyži, která nejvíce odpovídá konkrétním podmínkám. V nabídce je i nový Redster Carbon Classic Plus CB se speciální bílou skluznicí vyvinutou pro závody v teplejších podmínkách.

Více novinek z rodiny Redster

Redster Carbon Classic ovšem není jedinou novinkou v rodině Redster. Vůbec nejpopulárnější lyže značky – Atomic Redster Classic a Skate přicházejí také s novou konstrukcí, a k tomu s velmi zajímavou cenou.
Další produkty Redster 2016/17

Vázání Prolink Carbon RC

Lehké jednoosé vázání, které přináší mimořádný pocit kontaktu se sněhem, propojuje botu s lyží způsobem, který umožňuje přirozený a volně otáčivý pohyb při odrazu – je kompatibilní s dalším hlavním systémem vázání na trhu.

Boty Redster WC Classic

Tato bota je superlehká a s vysokou flexí podešve pro klasiku. Pro skvělé padnutí přichází s plně přizpůsobitelnou vnitřní botičkou Custom Fit. Vyznačuje se ergonomickým a efektivním stahováním boty (Wrapping Lace) se snadným šněrováním Quicklace, které dodá pocit dobře padnoucí boty. Tento model má podrážku Prolink.

Hole Redster

To jsou špičkové, superlehké a pevné hole s trubkou ze 100% karbonu.
Nová vázání Prolink – revoluce v oblasti vázání

Snad každý běžkař zná nepříjemná omezení, která přinášela nekompatibilita dvou systémů podešví a vázání. To, jaké máte boty, limitovalo výběr lyží. Atomic přinesl řešení. Aby například na lyžích Redster Classic mohl jezdit každý – bez ohledu na to, jaký systém bot a vázání používá – vyvinul společně se Salomonem nová vázání Prolink. Ta doplní nabídku systémů vázání, aby si lyžaři mohli vybrat mezi oběma typy bot: SNS, který podle odborníků Atomicu poskytuje lepší ovladatelnost, a nový Prolink, který zase vévodí co do vnímání pocitu kontaktu se sněhem. Nová vázání Prolink jsou kompatibilní s konkurenčním systémem vázání, to znamená, že nyní lze kombinovat lyže Atomic (a Salomon) s oběma zaběhlými systémy bez nutnosti použití přídavných adaptérů. Jen je potřeba vybrat ty správné boty.


Prolink Carbon RS


SNS Pilot Carbon RS

Oba typy vázání mají stejný montážní vzor, tedy shodně rozmístěné otvory pro upevnění vázání. Lyže jsou tak předvrtané pro montáž jak původního koncernového vázání SNS, tak Prolinku. Velkým úkolem vývojové kanceláře Atomicu a jeho testérů bylo i nalezení optimálního montážního bodu, aby podélná poloha vázání zajistila ideální kombinaci pro odraz i skluz.