Se vzrůstajícím počtem vyznavačů běžek přirozeně roste poptávka po kvalitě vybavení. Stále více lyžařů chce vysoce výkonné vybavení, které ale obvykle funguje jen těm, kdo jsou vybaveni náležitou pohybovou technikou a silou. Neprofesionálové proto zároveň vyžadují i komfort a jednoduchou ovladatelnost a nakonec i pohodlí typu „vzít a jít“, které znají z jízdy na kole nebo běhání. Řada R Series pro klasiku i skate zaručuje právě tuto kombinaci.

Boty

Skvělý den na běžkách začíná samozřejmě pohodlím v botě. Boty R Series mají středně široké 102mm kopyto, které je dostatečně pohodlné, ale pořád ještě sportovně přesné. Salomonem patentovaná tvarovací termopěna Custom Fit pak zajišťuje komfort: pěna přesně obemkne nohu, i kdyby byla silně atypická. Přidejte známý systém Sensifit™ pro výborné obepnutí chodidla a možná už sami cítíte, že nohy budou spokojené od prvního kroku až po značku 50 km i dále, pokud jim vaše tělo dovolí pokračovat. Přes své pohodlí ale poskytují výkon srovnatelný s řadou S-LAB, což je prokázáno na nejvyšší závodní úrovni.

Salomon RS CARBON pro bruslení Salomon RC CARBON pro klasiku

Lyže

Lyže pro tento typ použití musí být rychlá za všech podmínek, pro amatérské sportovce není na místě vlastnit několikero podobných lyží a volit je podle jemných rozdílů v teplotě okolí a sněhu. Stejně tak kladli konstruktéři důraz na stabilitu, aby jejich ovládání bylo snadné a testy nesly radost za tvrda i měkka.

Skateová Equipe RS proto používá klenutí Low-Riding, Responsive Camber s karbonovým vyztužením od špičky až po patku pro maximální stabilitu a zrychlení. Jsou vybaveny osvědčeným lehkým jádrem D-Carbon a na strukturu skluznice připadl materiál G5 Zeolit používaný na nejvyšší úrovni ve Světovém poháru.


Equipe RS


Podobně i její klasické dvojče Equipe RC používá závodní skluznici G5 Zeolit a jádro D-Carbon. K tomu disponuje univerzálním profilem, který dodává efektivitu a stabilitu ve všech sněhových podmínkách.


Equipe RC


Alois Vacelet, produktový manažer Salomonu pro běžky, shrnuje filozofii R Series takto: „Vidíme mnoho sportovců, kteří z jiných sportů přecházejí k běžkám hlavně proto, aby si užili zábavu a v zimě zůstali fit. Vyžadují vysoký výkon, ale nechtějí několikero lyží a bot pro různé podmínky, zároveň však chtějí opravdový komfort na celý den. Toto vybavení je absolutně rychlé, vhodné i pro závodění a intenzivní trénink, ale nabízí více všestrannosti. Je to právě ten typ ‚vzít a jít‘, na který jsou zvyklí.“


Běžkařské hole Equipe R korespondují s produkty řady R series jak designem, tak výkonnostními předpokladyStabilita – lyže je nízko při zemi díky nízkému camberu (prohnutí)
Reakceschopnost – lyže reaguje okamžitě díky karbonovému plátu vedoucímu od špičky až k patě

    Fáze 1: stabilita                   Fáze 2: akcelerace                 Fáze 3: odraz