„Hrozně se do Kanady těším, jsem zvědavá i na to, jak to tam vypadá, jak se tam žije, ještě jsem tam nikdy nebyla,“ říkala po příletu z Rumunska.

Jak logisticky náročný je pro tebe přesun z rumunského MS do Kanady?

Nejhorší bylo asi balení před Rumunskem a uvědomění si, jak to všechno bude. Musela jsem se balit tak, abych měla váhu do letadla a zároveň všechny věci do Kanady, protože už se domů nedostanu. Jen tam pošlu nějaké věci, které se mi do Kanady nevejdou, nebo je nebudu potřebovat. Je to takové náročné, ale snad to zvládnu a nic nezapomenu (smích).

Bude to i výrazný časový posun, už jsi myslela na to, jak bude probíhat aklimatizace?

V Rumunsku bylo jen o hodinu víc, takže zpátky je to v pohodě. Cestou do Kanady se mi prodlouží den, takže se budu snažit v letadle něco naspat, abych se s tím pak srovnala. Zatím jsem letěla jen opačným směrem do Soči, kde bylo asi o čtyři hodiny víc než doma, teď to bude opačně, o šest hodin méně. Asi to bude znát, ale věřím, že šest hodin zvládnu ještě dobře. Jsem sama zvědavá, jak se s tím vypořádám, ještě jsem to nezažila.

Jak se těšíš na tuhle novinku Světového poháru?

Já se těším, už jen z toho důvodu, že všechny svěťáky se jedou v Evropě a je dobré, že tam byl zařazený i jiný kontinent. Jinak by se to dalo nazývat spíš evropským pohárem (úsměv). Jsem zvědavá i na to, jak to tam vypadá, jak se tam žije, v Kanadě jsem nikdy nebyla.

Cítíš, že by ti mohla pomoct i účast na mistrovství světa do 23 let, kde jsi vybojovala bronzovou medaili? (více zde)

Je to takové nakopnutí, zvýšení sebedůvěry do posledních bojů. Určitě bych tam chtěla dál bodovat a ve sprintech se konečně dostat do rozjížděk, to by mi hodně pomohlo. Zatím se to nepodařilo a neměla jsem tím pádem možnost získat tolik zkušeností s rozjížďkami, na čemž jsem myslím dost tratila na mistrovství světa ve čtvrtfinále.

Nechyběla jsi na letošní Tour de Ski, bude pro tebe kanadská šňůra stejným typem soutěže?

Na Tour de Ski je osm závodů v 10 dnech, v Kanadě strávíme víc času. Spíš to tam bude podobné, jako kdybychom jeli každý víkend svěťák, třeba minitour se třemi závody a za týden další. Neřeším, že by to byla série závodů, které půjdou rychle za sebou, budeme tam 14 dnů a na programu je osm závodů.

Nechybí v něm ani skiatlon, ve kterém jsi byla v letošní sezoně šestá a který měl být původně součástí i Tour de Ski a MS do 23 let. Kvůli rozmarům počasí ale pokaždé vypadl. Doufáš, že tentokrát už to vyjde a budeš si ho moct zajet?

Já jsem si říkala po Světovém poháru v Lahti, kde byl také a já už ne, protože jsem mířila na šampionát, jestli jsem ještě neměla zůstat (smích). Byla tam pro mě dobrá podmínka… Ale bylo by to hektické a ještě náročnější, než to nakonec bylo. Teď doufám, že už tam skiatlon konečně nechají a myslím, že tam zůstane, protože v Kanadě problém se sněhem nemají. Člověk si teď akorát bude muset zvykat na větší zimu, protože v Rumunsku bylo dost velké teplo. Ale o to to bude hezčí, zimní závod!


Zdroj: www.czech-ski.com


Rozhovory s dalšími reprezentanty:

Lukáš Bauer

Martin Jakš