„Je to paráda! Dneska jsem od rána věděla, že to bude dobré, byla jsem si jistá. Je to vlastně i můj první postup ve svěťáku a bylo to ve velkém stylu! Teď hlavně aby to vydrželo na celé tour,“ říkala radostně po prvním závodě kanadského seriálu. Mužské rozjížďky byly bez české účasti, když Martin Jakš ani Lukáš Bauer nepostoupili z kvalifikace neoblíbené disciplíny.


Petro, zdá se, že aklimatizace proběhla skvěle! Jak ses cítila před prvním startem?

Z letadla jsem měla dost ucpaný nos, přišlo mi, že na mě leze rýma a včera jsem strašně huhňala, ale v noci už se mi spalo úplně parádně a vyspala jsem se dobře. Taky mi jely skvěle lyže, mohla jsem vytáhnout svoje nejstudenější a vlastně i nejlepší, dneska opravdu všechno sedlo!

Dokážeš říct, co všechno bylo dnes jinak, že ti kvalifikace i rozjížďka takhle parádně vyšly?

Určitě hrálo roli, že to byl delší sprint na 1700 metrů, mně se jede líp. Navíc mi hrálo do karet, že je tady zima, při závodě bylo kolem -10, ráno dokonce -17. Já radši závodím na sněhu, který je zimní, než na takovém tom jarním až letním…

Hned ve čtvrtfinále jsi měla hodně těžké soupeřky, třeba Norky Wengovou nebo Jacobsenou, které už byly na pódiu, i další soupeřky ve sprintu dokázaly letos bodovat. Jak těžká pro tebe tahle rozjížďka byla?

Já jsem moc nepřemýšlela nad tím, kdo jede, chtěla jsem se soustředit hlavně na sebe a svoji jízdu, což se mi dařilo celý den. Z toho mám fakt dobrý pocit, že jsem se dokázala soustředit jen na sebe a nepřemítala jsem nad ničím dalším. To mi hodně pomohlo.

Předvedla jsi skvělý finiš. Kde se to v tobě vzalo? Nebo to byla taktika?

Taktika to nebyla, jen jsem si ten konec dobře pohlídala. Jak už jsem říkala, na tomhle sněhu mi to vyhovuje, není to nic, na čem jsme teď poslední týdny jezdily. Takže to bylo fakt skvělý!

Z kvalifikace sprintu jsi postoupila poprvé v sezoně, měla jsi vůbec rozmyšlenou svou volbu pozice do rozjížděk?

Moc ne, ale ve čtvrtfinále jsem si ještě mohla vybrat třetí stopu, což je paráda, protože je tam na začátku pravotočivá zatáčka. V semifinále jsem už volit nemohla, šla jsem do šesté stopy a bylo znát, že jsem to měla daleko do toho vláčku. Měla jsem tam díru hned od začátku, přitom si nemyslím, že bych odstartovala nějak špatně. Ale z té šestky bylo do první zatáčky hrozně daleko, a to bylo rozhodující, že jsem jela na konci toho vlaku. Pořád jsem přemýšlela, kudy bych to mohla vzít, jednou jsem to zkusila, pak už to nešlo. I tak je to ale velká paráda! Teď hlavně aby to vydrželo na celé tour…


Výsledky, sprint volně – ženy
1. Fallaová (NOR)
2. Nilssonová (SWE)
3. Digginsová (USA)

8. Petra Nováková


Výsledky, sprint volně – muži
1. Usťugov (RUS)
2. Jouve (FRA)
3. Hamilton (USA)

55. Martin Jakš (CZE)
80. Lukáš Bauer (CZE)


Kompletní výsledky najdete zde.


Zdroj: www.czech-ski.com