Obecná situace:

Počasí na víkend nebude pohádkové, ale tím líp pro sněhové podmínky na horách – připadne pár čísel a slunce nebude rozpouštět krásné krystaly čerstvě padlé sněhové peřiny. Kdo se neodvážil vyrazit běhat doteď, protože mu přišlo, že nikde není dost sněhu, má na čase. Konečně totiž leží na horách dostatek sněhu, abychom mohli jít běhat kamkoliv!

Mapa sněhové pokrývka pro sobotu, 9:00 (interaktivní najdete zde na spodku stránky)
Reporty z bílých stop od běžkařů pro běžkaře!

Napište i vy čerstvé info z vámi navštívených oblastí a získejte odměnu ka každý report!
Předpověď počasí dle ČHMÚ:

Předpověď na pátek (00-24): Oblačno až zataženo, ojediněle přechodně polojasno. Ojediněle sněžení, v polohách pod 400 m déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, ojediněle náledí. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný západní vítr 2 až 5 m/s se bude později měnit na jihovýchodní.


Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno, zpočátku místy sněžení nebo mrznoucí déšť, během dne občasný déšť nebo déšť se sněhem, nad 800 m srážky většinou sněhové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, ojediněle náledí. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na jihu ojediněle až 10 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s se bude k večeru měnit na západní.
Krkonoše

Aktuální sněhová situace:

V Krkonoších se po částečné obnově sněhové vrstvy vesele běhá! Čeká vás mnoho čerstvě upravených tratí především v okolí Špindlu a Pece, bez lákání na běžecké stopy neváhali ani ve Vrchlabí či Žacléři. Pokud chcete vsadit na jistotu, na hřebeni je poběhání famózní. Možná však právě dostatek sněhu způsobí příval rekreačních běžkařů, takže na zamyšlenou: nevyplatilo by se zkusit objevit nějakou méně vyhledávanou oblast? Třeba Ručičky -> Krakonošova snídaně hlásí jistotu pevné stopy.Více na bilestopy.cz/cs/krko­nose
Jizerské hory

Aktuální sněhová situace:

165 km čerstvě upravených tratí čeká také v Jizerských horách. Smědava, Knajpa… To jsou oblasti, ve kterých to momentálně vypadá jako v pohádce o Mrazíkovi. Pokud chcete zažít pravou zimní atmosféru, tento víkend a Jizerské hory budou jednou z mála letošních příležitostí.


Orlické hory

Aktuální sněhová situace:

V Orlických horách bude o víkendu rušno. Vše se bude točit kolem Orlického maratonu – takže bohužel pro rekreanty budou nejlépe upravené trasy uzavřeny. Start závodu proběhne u Hájovny na Šerlichu, pokračuje se po Jiráskově cestě k Pruskému Rohu na Jelenku, dále směrem k Lovecké Boudě, zpátky na Jelenku, poté směrem na Velkou Deštnou a levým okruhem okolo Velké Deštné se vrací na Jiráskovu cestu. Těmto úsekům tedy bude lépe se vyhnout, ale na revanš z Říček můžete vyrazit bez omezení, například na Vrchmezí nebo Šerlišský mlýn a dále na Masarykovu chatu. Alternativně je protažená čerstvá stopa v Bielici.


Šumava

Aktuální sněhová situace:

Zadov a Churáňov hlásí dokonalé podmínky, okolo Kvildy upravované stopy na jedničku, zkrátka Šumava opět dokazuje, že v rámci českých hor má co nabídnout. Navíc je zde příslib dalšího sněžení, takže o víkendu nejspíš zažijeme šumavské lesy pokryté bělobou sněhového poprašku.


Jeseníky

Aktuální sněhová situace:

I Jeseníky hlásí nárůst upravovaných tratí v souvislosti s navýšením sněhové pokrývky. Očekáváme tedy pohádkové podmínky pro vášnivé běžkaře. Stavte se na Slaměnce, je tam dobře urolbováno.


Beskydy

Aktuální sněhová situace:

Z Pusteven na Radhošť se dostanete jedna radost, nebo klasikou k Martiňáku. Zkrátka, budete-li se držet nad 750 m n. m., nemůžete sníh a upravené tratě minout.

Krušné hory

Aktuální sněhová situace:

Krušné hory hlásí sjízdnost tratí ve vyšších polohách přírodní stopou s opatrností. Na české straně upraveno Jelení -> Pernik. V Německu se můžete vydat do upravovaného Fichtelbergu.

Mapa upravených běžeckých tras v Krušných horách