''Na 70 km trať se vydávají pouze pětičlenné mužské (nebo smíšené) hlídky, a to s ohledem na bezpečnost účastníků. Pokud bude běžkařům přát počasí, mohou si vychutnat nezapomenutelné výhledy na Sněžku a Obří důl, ale může také pořádně sněžit a foukat. To je důvod, proč nejdelší trať K70 mohou absolvovat pouze hlídky. Je zde záruka, že si členové týmu mohou v případě nouze navzájem pomoci. Navíc z kontrolních stanovišť může tým vyrazit vždy až v plném počtu.

50 km s 25 km trať si pak mohou vyzkoušet vedle družstev i jednotlivci. Trať se každým rokem pečlivě značí a pořadatelé drží dozor nad nebezpečnými či nepřehlednými úseky. Běžkaři během jednoho závodů projíždějí třemi velkými ski areály: Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Černá hora, takže o diváky a fanoušky je postaráno. Závody se jedou volným stylem. Druhým rokem se na nejkratší trasu mohou vydat i závodníci na zimních cyklistických speciálech s tlustými plášti, pro které je pro tento závod vyjednána výjimka.

Skvělé služby pro závodníky v nadstandardně vybaveném zázemí závodů jsou kromě perfektně upravených tratí hlavní devizou seriálu Stopa pro život. V areálu najdete velký vyhřívaný stan s kvalitní kuchyní a prostornou jídelnou, kavárnu, teplé nápoje i prodejní stánky. Vítanou službou je vyhřívaná převlékárna a bezplatná úschovna lyží a oblečení, v rámci startovného je závodníkům nabízen bezplatný servis a mazání lyží a nechybí ani dárek pro každého závodníka.

V posledních dnech dostávají i Krkonoše příděl čerstvého sněhu, všichni zájemci o start v tomto legendárním závodě nemusí váhat a svůj sobotní program si směle naplánovat. Pořadatelé očekávají účast atakující opět tisícovou hranici, zájemci o start se stále mohou registrovat v pátek od 15 do 21hod nebo v sobotu v den konání akce od 6 do 7 hod ráno ve Svatém Petru v zázemí akce.

Přijeďte i vy pokořit jedu z tras Krkonošské 70 Lawi, nezáleží na tom, zda pojedete na čas a nebo na trati strávíte s přáteli celý den a poctivě se zastavíte a občerstvíte u každé z horských bud, které na trati potkáte.


Další informace čtěte zde.