Obecná situace:

Do hor se nám vrátila zima a konečně jsou zasněženy všechny tradiční trasy. Ostatně, že je ten pravý čas vyrazit na běžky, poznáte i z toho, že si organizátoři velkých závodů počkali právě na tento víkend!

Mapa sněhové pokrývka pro sobotu, 9:00 (interaktivní najdete zde na spodku stránky)
Reporty z bílých stop od běžkařů pro běžkaře!

Napište i vy čerstvé info z vámi navštívených oblastí a získejte odměnu ka každý report!
Předpověď počasí dle ČHMÚ:

Předpověď na sobotu (00-24): Zataženo až oblačno, místy déšť. V Čechách v noci a ráno v polohách nad 400 m, během dne nad 800 m sněžení. Na horách srážky četnější. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, na Moravě a ve Slezsku 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na jižní Moravě až 10 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na východě během dne vítr čerstvý 4 až 8 m/s.


Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo až oblačno, místy déšť, v noci a ráno v polohách nad 400 m, během dne nad 800 m sněžení. Na horách srážky četnější. K večeru ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na jižní Moravě až 10 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na východě vítr čerstvý 5 až 10 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.
Krkonoše

Aktuální sněhová situace:

Černá hora, Pec pod Sněžkou, Benecko, Velká Úpa… Zde všude je dostatek sněhu a probíhá úprava tras. Konečně si zaběháte téměř kamkoliv přijedete, zvláště pak doporučujeme proběhnout se na Pomezkách, nebo trasu Benecko-Mísečky.Více na bilestopy.cz/cs/krko­nose
Jizerské hory

Aktuální sněhová situace:

Po víkendových závodech stále drží závodní stopy, takže doporučujeme projet si na zkoušku závodní trasu! Ostatně úpravě tratí v Jizerkách toho v současné době nelze mnoho vytknout, Jizerské hory jsou pro tento víkend top!


Orlické hory

Aktuální sněhová situace:

Buková hora, Deštné i Říčky hlásí plný provoz. Úprava probíhá, ideální a dostupný startovací bod jsou Říčky.


Šumava

Aktuální sněhová situace:

Ideální startovní místo je Modrava. Šumavě se nedostalo tolik sněhu jako severnějším horám, ale zaběháte si i zde! Doběhněte třeba na Kvildu či Schoneben.


Jeseníky

Aktuální sněhová situace:

Jeseníky budou tento víkend běžeckým lyžováním vytížené – probíhat budou zároveň dva závody – Jesenická 24hodinovka v okolí Paprsku a Jesenický maraton na 70 km (start v sedle Skřítek, přes Červenohorské sedlo). Organizátoři si počkali na podmínky a to se vyplatilo, vypadá to, že závodníci budou mít perfektní podmínky! Ostatně stačí se podívat níže na fotografii z webkamery!


Beskydy

Aktuální sněhová situace:

V Beskydech je upravených tras méně, okruh je však třeba na Lysé hoře.

Krušné hory

Aktuální sněhová situace:

Dlouhá louka je parádně zasněžená, po magistrále klidně doběhnete na Klíny. Boží Dar -> Jelení také kvalitně zasněženo a upraveno! V Krušných horách zdaleka nyní nejsou běžecké podmínky nikterak krušné!

Mapa upravených běžeckých tras v Krušných horách