„Trať byla skvěle připravená, nicméně opravdu hodně náročná. Byla tam spousta skoků, které vyhazovaly vysoko a nebylo lehké to ustát. Dlouho jsem vedl, ale poslední boule mě tak rozhodila, že jsem to prostě neustál a spadnul. Naštěstí jsem se postavil rychle na nohy, takže mě předjel jen jeden závodník. I za druhé místo jsem moc rád,“ říká Dušan Kožíšek.

Red Bull Nordix je náročný závod ve skikrosu na běžkách, kombinující prvky několika disciplín a testující bežce v širokém spektru dovedností. Hlavní roli hrají především rychlost, síla a stabilita. Na trati totiž závodníky čekaly prudké sjezdy s řadou zrádných skoků, strmá stoupání, sprinty i klopené zatáčky. „Do poslední chvíle jsem vůbec netušil, jak bude trať vypadat a na co bych se měl vlastně připravit,“ dodává Dušan Kožíšek, kterému se ve všech sedmi doposud odběhnutých závodech podařilo umístit v top 10.

Závod se běhá pravidelně každý rok, v Česku jsme si tuto atraktivní podívanou mohli užít už čtyřikrát, z toho jednou dokonce světové finále ve Špindlerově Mlýně. Díky svému netradičnímu formátu, vysokým nárokům na flexibilitu i odvahu běžců a jedinečné atmosféře se Red Bull Nordix stal oblíbenou událostí jak běžkařských nadšenců, vyznavačů extrémního lyžování tak i široké sportovní veřejnosti.

Zdroj: www.redbull.com