Obecná situace:

Sněhu připadlo dost, ve vyšších polohách na místech, které jsou pravidelně upravované, jsou ideální skluzové podmínky. Navíc dobrá zpráva pro ty, kteří nebudou muset pracovat o velikonocích – vidina bílých hor totiž přetrvá nejspíš i do příštího víkendu a prodloužený víkend v horách jako náhrada za to, co nebylo o vánocích? Super!

Mapa sněhové pokrývka pro sobotu, 9:00 (interaktivní najdete zde na spodku stránky)
Reporty z bílých stop od běžkařů pro běžkaře!

Napište i vy čerstvé info z vámi navštívených oblastí a získejte odměnu ka každý report!
Předpověď počasí dle ČHMÚ:

Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, v polohách nad 700 m, na severu a severovýchodě nad 500 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s.


Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, na severu a severovýchodě přeháňky, v polohách nad 400 m sněhové. Na ostatním území srážky jen ojediněle, nad 600 m sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Krkonoše

Aktuální sněhová situace:

Krkonošská idyla v podobě zasněžených hřebenů, nafoukaných šlehanců sněhu na orientačních tyčích a řádných běžeckých možností, dorazila! Rodiny a turisté po hřebeni na Sněžku, se zastávkou na borůvkový koláč pro děti a místní pivo pro dospělé na Luční boudě, sportovci na luxusně upravených okruzích na Mísečkách. Zkrátka v půlce března přišlo to, na co čekáme od prosince. Navíc vzhledem k počasí bude i o víkendu sněžit, takže příslib velikonočních svátků v horách…Více na bilestopy.cz/cs/krko­nose
Jizerské hory

Aktuální sněhová situace:

S ideálními podmínkami se budeme opakovat, trať J50 drží a skluzové podmínky se blíží pohádce. Upravených tratí je hodně – doporučujeme také zaběhnout si k polským sousedům!


Orlické hory

Aktuální sněhová situace:

Ideální nástupní místo je Šerlich nebo Šerlišský mlýn. Poběháte jistě kvalitně, sněhu i stop je lehce méně než v Jizerkách a Krkonoších, ale to nic neubírá zimní romantice pro každého zarytého běžkaře!


Šumava

Aktuální sněhová situace:

88 km čerstvě upravených tratí najdete na Šumavě. Z Kvildy na Modravu pevná, pravidelně upravovaná trať.


Jeseníky

Aktuální sněhová situace:

Například na Švýcárnu, Paprsek i Červenohorské sedlo můžete vyrazit s vidinou upravených stop a dalšího sněžení. Jeseníky hlásí velmi vhodné běžecké podmínky.


Beskydy

Aktuální sněhová situace:

Trasy okolo Radhoště a Lysé hory dnes začínají rolbaři upravovat, snad se na víkend dočkáme kvalitního ježdění! Doporučujeme začít na okruzích na Pustevnách a postupně prozkoumávat, kam až se dá dojet!


Krušné hory

Aktuální sněhová situace:

Čím západněji, tím lépe. Krušné hory nejsou tak mohutně poznamenány přívaly sněhu. Radši si sem sbalte horší běžky „kameňačky“.

Mapa upravených běžeckých tras v Krušných horách