Obecná situace:

Zbytky sněhu stačí k vytvoření poměrně kvalitních stop v hlavních pohořích ČR. Většina hor však bude Velikonocemi uzavírat běžeckou sezonu – rolbaři nepředpokládají dostatek sněhu pro další strojové upravování tratí. Proto je zde možná poslední možnost potrápit lyže před definitivním… je opakem zazimování zalétování? :-)

Mapa sněhové pokrývka pro sobotu, 9:00 (interaktivní najdete zde na spodku stránky)
Reporty z bílých stop od běžkařů pro běžkaře!

Napište i vy čerstvé info z vámi navštívených oblastí a získejte odměnu ka každý report!
Předpověď počasí dle ČHMÚ:

Předpověď na pátek (00-24):
Zpočátku jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Během dne od západu zataženo a v Čechách občasný déšť, nad 900 m sněžení. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.


Předpověď na sobotu (00-24): Zataženo až oblačno, místy déšť nebo mrholení, zpočátku nad 700 m sněžení. Během odpoledne ustávání srážek a od západu ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.


Předpověď na neděli (00-24):
Polojasno nebo skoro jasno, zpočátku ojediněle zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Odpoledne v Čechách od západu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s


Předpověď na pondělí (00-24):
Oblačno, přechodně i polojasno, místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

A protože počasí dovoluje doplnit běhání činností vodáckou, mapa sjízdnosti českých řek:
(Zdroj: www.raft.cz)
Sjízdné řeky jsou vyznačeny zeleně!

Krkonoše

Aktuální sněhová situace:

Na Velikonoce jsou připraveny tratě na Horních Mísečkách, až na výjimky všechny pro klasiku i skate. Většina cest ve vyšších polohách je zasněžena, stopy převážně vyšlapány lyžaři – strojově upravené jsou znázorněny na mapě níže.Více na bilestopy.cz/cs/krko­nose
Jizerské hory

Aktuální sněhová situace:

Na tuto jarní dobu jsou stopy ve velmi dobré kondici – jak vidíte níže na mapě, vyrazíte-li z Bedřichova, jsou pro vás přichystány čerstvě upravené tratě. Kvalitní menšestr, přes Knajpu doběhnete až k Nýčovým domkům.
Pokud patříte mezi srdcaře, vezměte i loď – Jizera je sjízdná!


Orlické hory

Aktuální sněhová situace:

Orlické hory hlásí ledový podklad, na němž leží vrstva mokřejšího sněhu. Zatím to nevypadá na větší upravování běžeckých tratí, ale pokud plánujete prázdniny v Orlických, vyrazte z Deštného či Říček, sjízdnou stopu jistě najdete.


Šumava

Aktuální sněhová situace:

Na Šumavě sněhu ubylo, stopy byly upraveny naposledy více než před týdnem. Pokud však vyrazíte brzy k ránu, kdy sníh ještě není rozbředlý, z Modravy na Loveckou skálu to stihnete!
A potom můžete třeba i s dětmi vyrazit na vodu! Otava je sjízdná ze Sušice! ;-)


Jeseníky

Aktuální sněhová situace:

Pokud vyrazíte do Jeseníků, začněte na Paprsku. V současnosti je upraveno 17 km tratí, místy však tratě nejsou souvislé a je třeba přenášet travnaté/asfaltové úseky.


Beskydy

Aktuální sněhová situace:

Vyskytnete-li se během Velikonoc v Beskydech a budete si chtít (možná naposledy v sezoně), vyrazte na čerstvě upravenou trať na Lysou horu.

Krušné hory

Aktuální sněhová situace:

Pokud někde vydrží sníh delší dobu než do víkendu, bude to v okolí Fichtelbergské arény. Výborné svezení na okruzích, spíš skate. Mimo to najdete nejčerstvější stopy v okolí Božího daru (upraveno před třemi dny).
A konečně, pokud vyměníte lyže za loď, Bílina a Ohře jsou sjízdné v celé délce!

Mapa upravených běžeckých tras v Krušných horách