Stejně jako loni není potřeba absolvovat všechny závody, ale sčítají se získané body z jednotlivých závodů a také bude pokračovat týmová soutěž. Změnil se i charakter jednotlivých závodů, kdy se některé závody výrazně prodlužují a nebude se jezdit jen do kopce, ale i po rovinách.

Závody jsou natěsnány do víkendových bloků za cílem poznání daného regionu pod heslem "za sportem jede celá rodina" a maximálního využití dané lokality pro závodění bez nutnosti dalšího velkého cestování.

Čekají vás tedy dva závody v okolí Velkých Karlovic, následovat bude tradiční výjezd na Praděd v Jeseníkách spolu s výjezd na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně.
Další víkend vás čeká okolí Orlických hor, kdy se pojedou závody na Šerlich.
Předposlední dva závody jsou umístěny do Krkonoš, tedy tradiční výjezd na Špindlerovku a také do Vysokého nad Jizerou.
Finálové dva závody budou v okolí Liberce, nejdříve dlouhý rovinatý závod okolo Kristýny a již zmiňované MČR při výjezdu na Ještěd.

Do kalendářů si tedy zaneste tyto termíny:

1. Velké Karlovice - 2.7.2016
2. Pustevny - 3.7.2016
3. Praděd - 6.8.2016
4. Dlouhé Stráně - 7.8.2016
5. Šerlich - 20.8.2016
6. Šerlich - 21.8.2016
7. Vysoké nad Jizerou - 10.9.2016
8. Špindlerovka - 11.9.2016
9. Kristýna - 24.9.2016
10. Finále Ještěd + MČR - 25.9.2016

Každý závod se jede vždy klasicky. Celý seriál je určen jak pro profesionály v čele se Stanislavem Řezáčem, Jiřím Ročárkem, Lukášem Baurem nebo Klárou Moravcovou, tak i pro naprosté amatéry a hobíky, pro které jsou připraveny speciální kurzy techniky jízdy na kolečkových lyžích a možnost testování různých modelů, před jejich pořízením.

Lokality závodů a jejich trasy byly vybrány tak, aby umožňovaly velký zážitek jak pro samotné závodníky, tak i pro fanoušky a rodiny závodníků. Každý, kdo zvládne objet všechny závody, získá titul Skiroll Master a s ním i slevu 50 % na závod BoBoloppet - 90 km na běžkách. Budeme se na vás těšit a doufáme, že se na každém ze závodů potkáme ve velkém počtu.

Termínová listina s dalšími podrobnostmi k jednotlivým závodům Silvini Skiroll Classics 2016 je uvedena na BEZKY.net – Kalendář nebo na http://www.silviniskirollclassics.com/zavody/ .