Minulou sezonu se v České republice pořádaly tři vrcholné akce celosvětového významu. Nejprve to byl v lednu Světový pohár v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě, poté tradiční snowboardový Snowjam ve Šindlerově Mlýně a nakonec totéž středisko přivítalo i mistrovství světa kategorie Masters. A rozhodně to nebyly poslední podobné závody na našem území.


Na kongresu FIS v Cancúnu bylo České republice pro následující roky přiděleno hned několik závodů toho nejvyššího významu. Čeští fanoušci se tak už můžou těšit na další svátky zimních sportů. „Jsme rádi, že na základě úspěšného pořádání vrcholných závodů v minulých letech nám Mezinárodní lyžařská federace vyslovila důvěru a dala možnost podobné závody pořádat i v dalších letech. Zároveň je to pro nás ale také výzva, abychom udrželi standard, který jsme si v průběhu let nastavili,“ uvedl generální sekretář Svazu lyžařů ČR Jakub Čeřovský. „Obzvlášť mě těší, že se na naše území vrátí Světový pohár v alpských disciplínách, to je pro FIS to neprestižnější,“ dodal.


V příštím roce bude Česko hostit dvě významné snowboardové akce. Nejprve mistrovství světa juniorů a poté tradiční a divácky velmi oblíbený Snowjam, kam se sjede elita v rámci Světového poháru ve freestyle snowboardingu.


V roce 2018 se stane dějištěm závodů Světového poháru v běhu na lyžích znovu Nové Město na Moravě, které nejlepší běžkaře světa hostilo i letos v lednu. V témže roce by navíc mohl mít zastávku v České republice také elitní seriál skokanů na lyžích. O skokanský Světový pohár Svaz lyžařů ČR usiluje, jeho pořádní je však pořád v jednání.


V roce 2019 se dočkají také fanoušci alpského lyžování. Do Česka se po osmi letech vrátí Světový pohár slalomářek. Kromě klasického slalomu by diváci ve Špindlerově Mlýně mohli vidět také paralelní obří slalom. „Paralelní slalom je trend, kterým se chce FIS ubírat. Byl to jeden z rozhodujících faktorů, který nám při kandidatuře pomohl, protože podmínky ve Špindlerově Mlýně jsou pro paralelní slalom ideální. Díky tamnímu profilu je možné postavit dvě totožné tratě,“ doplnil generální sekretář SLČR Čeřovský.


Zdroj: www.czech-ski.com