V sobotu dopoledne čekal na závodníky devět kilometrů dlouhý výjezd od Chaty Hvězda přes Ovčárnu na nejvyšší bod celého seriálu až k vysílači na vrcholu Pradědu - 1.491 m n.m. Na startu se sešli reprezentanti České republiky, naše nejlepší laufařské týmy i velká řada amatérů a sportovních nadšenců hned z několika zemí (Česko, Slovensko, Polsko a Keňa). Hned po projetí startovní bránou se ujal vedení Lukáš Bauer a nikým neohrožován si dojel pro své první vítězství v seriálu, následován svým týmovým kolegou Adamem Fellnerem. O třetí místo svedl boj Stanislav Řezáč s Danem Mákou a nakonec byl celkový lídr seriálu Řezáč jedoucí ve žlutém dresu úspěšnější. Konkurence byla v ženské kategorii, kde o vítězství rozhodla až ve finiši Sandra Schützová před Klárou Moravcovou, třetí pak dojela Adéla Boudíková. Závod se jel za příjemného letního počasí a i přes protivítr v horní části trati se podařilo zajet nový traťový rekord, který má nyní hodnotu 36 minut a 18 vteřin.

Nedělní závod pak přivedl závodníky do Koutů nad Desnou, kde začíná nejdelší výjezd seriálu, který končí po 15 kilometrech na vrcholu Mravenečníku u horní nádrže přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Tentokráte za to hned od startu řádně vzal Stanislav Řezáč a udělal si zhruba 20 vteřinový náskok, který udržel až do začátku prudkého stoupání. V tom ho dojel Lukáš Bauer a následně předváděli oba naši již několik let nejúspěšnější lyžaři velmi krásný souboj plný nástupů, který pro sebe zhruba 500 metrů před cílem rozhodl opět Lukáš Bauer. Za nimi dojel třetí Adam Fellner, kterého do posledních metrů pronásledovala silná čtveřice dalších závodníků. Ženskou kategorii tentokráte jednoznačně opanovala naše reprezentantka Petra Nováková před znovu druhou Klárou Moravcovou a třetí Péťou Hynčicovou.

Celkově zůstal nadále ve vedení Stanislav Řezáč s dosavadním ziskem 740 bodů před týmovým kolegou ze Silvini Madshus teamu Václavem Sedláčkem, který má 600 bodů, a průběžně třetím Danem Mákou s 560 body. V ženách si žlutý trikot opět podržela Polka Jadwiga Grinkevic s 590 body před druhou Alicii Rolska s 515 body a třetí Adélou Boudíkovou s 510 body.

Seriál Silvini Skiroll Classics 2016 bude pokračovat 20. a 21. srpna v Orlických horách, kdy se oba dva dny pojede na známé sedlo Šerlich.