Ředitel závodu, Ben Derrick, sám slibuje, že to bude na tomto místě jedna z největších událostí na Falls Creek. „Organizátoři již pracují na úpravě tratí a dostatek sněhu zatím zaručuje krásné lyžování. Předtím bylo poměrně náročné období s rozmary počasí, ale nakonec jsme měli opět veliké štěstí a závody budou dobře připraveny. Očekáváme velmi napínavý závod našich a zahraničních elitních závodníků. Na začátku startovního pole očekáváme vynikající zahraniční lyžaře, v čele s Američanem Mattem Gelso a Estoncem Varuh Teppanem, kteří zastupují nejlepší mezinárodní konkurenci v celém seriálu Worldloppet. Nicméně Ben Sim a Phil Bellingham zastupují zase australské špičkové lyžaře. V ženské kategorii se proti sobě postaví Kanaďanka Brooke Darlington proti australské dvojici Esther Bottomley a Aimee Watson“.

Diváky i ostatní účastníky čeká ještě překvapení v podobě účasti stříbrného medailisty z letošních olympijských her v Rio, veslaře Kartena, který se po několika letech opět vrací na závodní lyže. Jinak se očekává na startovní čáře účast závodníků z 23 zemí.Datum konání závodu: 27. srpna 2016, čas startu: 9:30 hod


Místo: Falls Creek

Historie závodu Kangaroo Hoppet

V roce 1977 se skupina běžkařů v Mount Beauty, malém horském údolí v severovýchodní Victorii, rozhodla vytvořit běžkařský klub. Někteří z klubu se zúčastnili norského závodu Birkebeinerrennet a podle něj také zvolili název klubu Ski Club Birkebeiner Nordic. O dva roky později se rozhodli uspořádat vlastní verzi závodu na 21 km klasickou technikou se zátěží 5 kg. Později byl prodloužen na 42 km volně a v roce 1990 přejmenován na Kangaroo Hoppet.