Pro jízdu na asfaltu se používají speciální hroty, hovorově se jim říká vidiové. Jedná se o slinutý karbid, který je vyroben z kobaltu a karbidu wolframu. Tato slitina, z které se vyrábí bodce na asfalt, je tvrdší než materiál používaný k výrobě hrotů k zimním košíčkům. Pokud chcete koupit nové letní bodce, dejte si pozor, abyste sehnali správný průměr, který bude odpovídat vašim holím. Na trhu již existuje celá řada značek, které prodávají hole se šroubovacími košíčky, na které dokoupíte šroubovací bodce a výměna je potom rychlá. Pokud tyto košíčky nemáte, nezoufejte! Výměna zimních bodců na letní asfaltové je velmi jednoduchá a zabere vám při troše cviku asi 3 min, což je prakticky stejná doba, jako kdybyste měnili šroubovací varianty. Stačí si ohřát vodu v rychlovarné konvici (ne vroucí, abyste nezničili karbon, pokud máte karbonové hole) a nalijete ji do hrníčku. Někdy stačí napustit horkou vodu do umyvadla. Do hrnku (případně umyvadla) ponoříte hůlku tak, aby byl košíček (příp. bodec) celý ponořený a necháte působit asi 15 – 20 sec. Poté hůlku vyndáte a hadrem snadno sundáte mokrý bodec. Poté vezmete zapalovač a lepidlo na košíčky (stejný druh se prodává v obchodě jako lepící tyčinky do tavných pistolí). Zapalovačem nahřejete lepidlo, a to nanesete dokola na konec hůlky, přibližně v místě kontaktu bodce s hůlkou. Znovu nahřejete zapalovačem lepidlo na hůlce, ale opatrně, abyste nepoškodili karbon, a nasadíte bodec. Pozor, abyste ho dali ve správném směru, jinak budete muset celý proces opakovat. Pokud použijete více lepidla, tak to nevadí, vytlačí se vám nad bodec a můžete ho snadno odloupnout. Hůlky potom nechte chvíli vychladnout (asi 15 min), než je použijete k jízdě.

Jestliže se chystáte na delší trénink, tak je dobré si pro případ nouze dát náhradní bodec, lepidlo a zapalovač do ledvinky. Když zlomíte hrot nebo bodec, lze provést stejný postup jako výše i v terénu, s tím rozdílem, že musíte opatrně nahřát bodec zapalovačem místo vody. Opět si dejte pozor, abyste neublížili karbonu. Zapalovač není tak účinný jako voda, ale v krizové situaci vystačí. Přítel jednou během tréninku musel kvůli výměně bodce koupit v trafice sirky, protože neměli zapalovač, a vyměnil bodec i díky nim. Akorát během úkonu pronesl celou řadu ne příliš hezkých slov. Když vám už hroty lehce smekají, tak nekupujte nové, stačí staré nabrousit, a to nejlépe diamantovým pilníkem. Lze je brousit i na brusce, ale ta ubírá velké množství materiálu, takže byste měli brzo hroty pryč. Obecně by se dalo říci, že zhruba po 100 km je čas na broušení hrotů, ale je to individuální.

V létě hroty méně smekají, protože je teplo a měkčí asfalt. Problém nastává na podzim, kdy teploty nepřesáhnou 10°C a hroty více smekají. Bohužel na to není žádná rada, jedině zatnout zuby a mít pevné nervy, nebo vyjet do zahraničí za sněhem.