Na juniorském mistrovství světa jsi zvítězila ve sprintu i na klasických distancích. Budeš i nadále jezdit všechny disciplíny nebo se plánuješ zaměřit pouze na některou disciplínu?

Chci jezdit všechny disciplíny - sprinty i tradiční vzdálenosti, klasický styl i bruslení. To je spíše záležitost mužů, kteří se zaměřují buď na sprinty nebo na delší tratě. Většina žen na světové úrovni zvládá jezdit oboje.

Jak vypadá tvůj tréninkový program?

Obvykle trénuji dvoufázově pět až šest dní týdně. V létě kombinuji objem s intenzivní přípravou a věnuji se především běhu, kolečkovým lyžím a tréninku v posilovně. V zimě už se připravuji hlavně na lyžích a přizpůsobuji svůj trénink programu Světového poháru. Pro sezónu 2007/ 2008 mám v plánu odtrénovat 720 hodin, což u mě představuje nárůst o šest procent oproti minulé sezóně.

Jaké jsou tvé cíle pro tuto a příští sezónu?

Doufám, že letošní sezóna bude lepší než loňská. Vzhledem k tomu, že letos není mistrovství světa, chci se zaměřit na Světový pohár. Abych si vyzkoušela, jak se co nejlépe připravit na příští mistrovství světa, chtěla bych už letos vyladit svou formu hlavně na únorové závody Světového poháru. Co se týče MS v roce 2009 a olympiády v roce 2010, ráda bych se každý rok zlepšovala stejným tempem jako dosud. Pak na tom budu opravdu dobře.

Co ty sama potřebuješ pro to, aby ses stala nejlepší světovou běžkyní na lyžích?

Ještě pár let tvrdého tréninku.

Jaké jsou tvé silné a slabé stránky?

Mojí nejsilnější zbraní je má psychika. Dokážu se velmi dobře zkoncentrovat, což je důležité, jestliže chcete být v dobré formě právě tehdy, když je to nejvíce potřeba. Mojí slabinou pak bude asi to, že se těžko smiřuji se skutečností, že je občas potřeba ubrat a odpočinout si.

Cítíš se v letošní sezóně pod větším tlakem než dříve?

Ani ne tak od lidí okolo mě, ale spíš sama před sebou. Vždy jsem na sebe měla větší nároky, než co ode mě očekávali ostatní. Letošní zima je mou první sezónou v dospělé kategorii, což je výhodou oproti loňsku, kdy jsem byla nejstarší mezi juniorkami a chtěla jsem vše vyhrávat. O letošní sezóně přemýšlím jinak a mým hlavním cílem je především o něco zlepšit svou výkonnost.

Nepracuješ na ní jen v tréninky, ale podílíš se například i na vývoji svého oblečení, že?

Ano, trénuju a závodím v oblečení Craft, které je podle mě tí nejlepším na trhu, sama ho nosím skoro pořád. Navíc Pro Cool trička jsou velmi příjemná pro trénink v létě. Dalším mým oblíbeným modelem jsou elastické kalhoty Storm, které mají perfektní stretchový materiál v zadní části.

Poslední otázka: ve které disciplíně vyhraješ Olympiádu ve Vancouveru v roce 2010?

10 km volně.