NORDIC 39 vychází 27. 10. 2016
68 stran

Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE


Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/nordic
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie
Prohlédněte si časopis v elektronické podobě!Pár tipů z obsahu:


Kikkan Randall - to zase bude v zimě randál…


Co nám rok ve Světovém poháru dal a vzal

Ohlédnutí za uplynulým rokem ve Světovém poháru, jak z pohledu světových závodníků, tak i naší lyžařské reprezentace.

Sport Club Plzeň - malý klub s velkými výsledky

Pohádka o tom, jak se i v dnešní době najdou lidé, kteří z dobrého srdce věnují péči dětem a dělají to s velkým nasazením a láskou.

Atletická běžecká cvičení - imitační cvičení s holemi a bez holí pro běžce na lyžích

Jaký význam má zařazování běžecké abecedy jako základního prostředku při výuce správné běžecké techniky a následně specifických imitačních cvičení pro nácvik běhu na lyžích na suchu? Pro běžce na lyžích jsou bezesporu důležité kondiční schopnosti. Jejich význam roste úměrně s kvalitou podávaných výkonů, ale fyziologické možnosti se pomalu vyčerpávají, a proto je nutné hledat možnosti pro zkvalitnění tréninku.

Soupaž - ošklivé káčátko?

Málokterý závodník, který jezdí soupaží, odpoví, že soupaž je na pohled pěkná. Pokud závodí v dálkových bězích, musí však tento fakt respektovat, jinak nemá šanci bojovat s nejlepšími.

Když nemáme po ruce posilovnu (1. díl)

Zpočátku je cvičení svalů břicha velmi náročné, ale pokud je budete pravidelně posilovat přibližně 10 minut denně, tak výsledek bude určitě znát. Snažte se myslet na to, abyste vydechovali ve fázi, kdy svaly zatínáte a nadechovali, když dochází k uvolnění svalů (to neplatí pro cviky ve výdrži, tam musíte dýchat i při práci svalů).

Zásady sportovní výživy

Výživa má pro sportovní výkon zcela zásadní význam, může ho ovlivňovat až o mnoho desítek procent. Není to jen otázka krytí energetických nároků vlastního sportovního výkonu, je to i neoddiskutovatelný vliv výživy na tělesnou konstituci (tedy množství svalové hmoty a tukové tkáně), ale i třeba na schopnost lidského těla regenerovat či ovlivňovat imunitní funkce.

Jak si vybrat správné lyže

Snad každý lyžař někdy zapochybuje, že neumí mazat, nebo neumí lyžovat. Častokrát je však problém úplně někde jinde. Jedním ze základních předpokladů kvalitního lyžování klasickou technikou je správný výběr lyží.

Kam vyrazit na podzim za sněhem

Rádi byste si zalyžovali, i když je zima ještě daleko? Zde jsou evropské tipy, kde můžete své běžky po dlouhé letní pauze provětrat.

Passo Lavazè - italský ráj pro milovníky úzkých prkýnek

Přímo mezi zasněženými vrcholky Dolomit, kousek od trasy závodu Marcialonga, obklopen zasněženými kopci, kde se prohánějí sjezdaři, existuje ráj, jenž je zaslíben lyžařům na úzkých prkýnkách. Že to zní jako pohádka? Ona to ale pohádka opravdu je.

Jizerská magistrála ukázala směr

I přes nepříznivý vývoj středoevropského klimatu neochabuje mimořádná pozornost věnovaná před každou další zimní sezónou aktuální situaci v domácích i zahraničních lyžařských areálech.

Novinky pro sezónu 2016/17

Většina značek se snaží inovovat zejména závodní modely lyží, které jsou určené nejen pro elitní závodníky, ale pro každého zdatnějšího lyžaře, který si chce užít dobrý skluz lyže.Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 39


Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE