Celá síť 155 km upravovaných stop se rozbíhá okolo Ruhpoldingu až k městečkům Reit im Winkl nebo Inzell a patří k nejkvalitnějším i ve světovém měřítku, alespoň podle hodnocení lyžařského portálu Skiresort.de. Každoročně se na nich setkává i světová biatlonová elita – v nadcházející sezóně změří své síly 10. až 15. ledna 2017 při Světovém poháru v biatlonu.

Stopy v pohádkové krajině

Krásná alpská krajina se třemi jezery a velkolepým panoramatem hor a hlavně sněhová jistota láká do Ruhpoldingu samozřejmě i hobby běžkaře, kteří si tu mohou vybrat lehké i náročnější okruhy. Dvě běžkařské školy zasvětí do bílé stopy i začátečníky.


Chiemgau Arena: biatlon pro dospělé i děti

Na úpatí hory Zirmberg se nachází Chiemgau Arena, jedna z nejmodernějších na světě, sloužící jako základna pro německou reprezentaci v severských disciplínách. Už třetí zimu bude zdejší osvětlená dráha k dispozici i pro veřejnost, takže se vám může dobře stát, že vás bude míjet některá z biatlonových hvězd. Pořádají se tu i biatlonové kempy, a to jak pro dospělé, tak pro mládež, a dokonce i pro děti. Návštěva Chiemgau Areny stojí za to i pro nelyžaře – ti mohou obdivovat světové zázemí nejen pro biatlonisty, ale i skokany na lyžích. S kartou eXtra je prohlídka každé úterý a čtvrtek zdarma (mimo února).
Zdarma s kartou eXtra

  • 2hod. skipas Unternberg
  • výjezd lanovkou na Rauschberg
  • akvapark Erlebnisbad Vita Alpina
  • muzea (Heimatmuseum, Holzknechtmuseum, Glockenschmiede)
  • ledová plocha (Eishalle)
  • dětský program
  • vycházky s průvodcem
  • koncerty
  • prohlídky stadionu Chiemgau Arena
  • skibusy a místní autobusové linky
Zima mnoha tváří: od sáňkování po freeride

Díky tomu, že krajina kolem Ruhpoldingu má několik „pater“ od údolí až po alpské vrcholy, má i zima více tváří – od běžkování, biatlonu a bruslení v údolí přes zimní vycházky po horských loukách až po sjezdové lyžování a skialpinismus ve dvoutisícových výškách. Na Unternbergu čeká skialpinisty-začátečníky cvičný okruh, zkušenější freerideři pak míří na Rauschberg a legendární sjezd Rossgasse. Z vrcholu se jim přitom otevře pohled na 600 alpských vrcholů. Sáňkaři najdou na Unternbergu pětikilometrovou dráhu, na které to mohou „rozbalit“.

Pobytová karta eXtra

S kartou eXtra, kterou nabízí 9 z 10 ubytovatelů v Ruhpoldingu, máte navíc mnoho aktivit zdarma – mezi nimi jsou vstupy do muzeí, do akvaparku Vita Alpina, dále skibus nebo prohlídky biatlonového stadionu Chiemgau Arena.


Dobroty bavorské kuchyně

Útulné horské chalupy i hostince v údolí lákají k posilnění se. Typickou denní nabídkou jsou bavorské sezónní dobroty z místních zdrojů, jako třeba nudle se zelím. Velmi známá je i tzv. Obatzda, kořeněný sýrový krém, který se podává s bavorským preclíkem. Samozřejmě nechybí ani špek a sýr. Pyšní jsou místní i na své pšeničné pivo. Od r. 2015 mají ruhpoldinští dokonce svou vlastní značku Wieninger. Špičková je rovněž zdejší minerálka. A určitě nesmíte vynechat ani sladký větrník s třešinkou a šlehačkou.

www.ruhpolding.de www.biathlon-ruhpolding.de