Největší světový výrobce holí, německá firma LEKI, představila pro letošní sezónu novinku, která tento problém velmi jednoduše řeší. FIN VARIO, jak se jmenuje nový systém vyměnitelných terčů, vás této starosti jednoduše zbaví. Hole s tímto systémem vám umožní nasadit si před odjezdem terč, který vám bude zrovna nejvíce vyhovovat, možnosti máte hned tři:

1) Hroty pro tvrdou stopu a bruslení mají terče v průměru 40 mm a jsou variantou, kterou využijete na vašich výletech nejspíš nejčastěji. Pokud je počasí příznivé a stopa stabilní.

2) Hroty pro měkkou stopu nesou terče o něco širší, mají průměr 48 mm a určitě si je rádi nasadíte, pokud stopa změkne a vám se při každém odrazu hůl zaboří hluboko do sněhu. Po chvilce to bývá silně frustrující a hlavně vyčerpávající.

3) Hroty pro letní bruslení, nejužší a nejlehčí hroty jsou určený pro letní bruslení, takže nemusíte pořizovat další hole nebo se bát, že ty současné nějak zničíte. Pouze vyměníte spodní díl hole a můžete se plně soustředit na váš výkon i během letních měsíců.

Všechny varianty vám umožní právě koncovka hole LEKI FIN VARIO, se kterou můžete pohodlně vyměnit váš hrot včetně adekvátního terče bez jakéhokoliv nářadí během několika sekund. Vše, co s sebou potřebujete při změně stylu nebo počasí, jsou tedy právě jen výměnné hroty LEKI FIN VARIO.


LEKI Trigger Shark 2.0 – pomocník k nezaplacení

LEKI je lyžařský fenomén, technologie LEKI využívají obě naše jedničky Lukáš Bauer a Eva Vrabcová Nývltová, ale také vítězka celkového hodnocení biatlonového SP za sezónu 2015/16 Gabriela Soukalová či biatlonisté jako Michal Šlesingr a mnoho dalších. Zkuste LEKI i vy a zakousněte se do stopy s nově vylepšeným systémem Trigger Shark 2.0. Ten přináší optimální spojení hole s rukavicí a maximální přenos síly v pohybu. Zároveň zajišťuje naprosto komfortní připnutí a odepnutí hole. Prostá poutka jsou nahrazena pásky na suchý zip, které se navléknou přes rukavici, a malé poutko se pak zahákne na zobáček u madla hole. Nejjednoduššího užívání lze dosáhnout s kompletem holí a rukavic LEKI, které jsou důkladně kompatibilní.

Ideální komplet, který splňuje požadavky i těch nejnáročnějších, je například hůl Genius Carbon a rukavice Nordic thermo shark. Hůl je vyrobená z 85% kompozitního karbonu, vyrábí se ve velikostech od 140 do 180 cm (po 2,5cm krocích). Korkové madlo v kombinaci se systémem Trigger Shark přináší perfektní úchop. Navíc je nastříkána lakem proti poškrábání.

Rukavice s integrovaným poutkem pro připojení TriggerShark 2.0 vám z holí udělají prodlouženou ruku a díky materiálu Gore-windstopper, který neprofoukne, se budete při jízdě moci soustředit pouze na váš výkon. Vyrábí se ve velikostech 6–11.

Kompletní výběr holí i rukavic najdete na:

www.leki.cz