Mezi největší senzace se řadí panoramatická trasa na Dachsteinu ve výšce 2 700 m s nádherným výhledem na dechberoucí horský svět regionu Schladming-Dachstein. Osvětlená běžecká trať na stadionu se postará o příjemné zakončení dne. Ti nejmenší mohou objevovat kouzlo běžkování hravou formou v dětském běžeckém parku, který se specializuje na správnou běžeckou výuku.

Panoramatická trasa Dachstein

Ve výšce 2 700 metrů, uprostřed nezaměnitelné horské kulisy, se nachází dachsteinský ledovec s nejdelší běžeckou stopou na ledovci na světě. Na dachsteinský ledovec putuje každoročně světová elita běžkařů a biatlonistů, aby se zde mohla připravit na Světový pohár. Perfektně upravené běžecké tratě, vysokohorský svět, přírodní krása světového přírodního dědictví UNESCO a neuvěřitelné výhledy chytí za srdce každého. Tento okruh je vhodný i pro hobíky.

Dětský park běžeckého lyžování

O ty nejmenší a o začátečníky je dobře postaráno v dětském běžeckém parku, kde se hravou a zábavnou formou naučí základy běžeckého lyžování. Průjezdy brankami, kopečky a objíždění nejrůznějších překážek začínající sportovce skvěle zabaví. Běžecký stadion je skvělým výchozím bodem pro běžkařské túry. Nadšení běžkaři ocení osvětlené a perfektně upravené trasy na běžeckém stadionu, které jsou otevřené a osvětlené do 21 hodin. Ti, kteří chtějí s běžkováním teprve začít nebo vylepšit svou techniku, by se měli přihlásit do jedné z nejlepších škol běžeckého lyžování přímo v Ramsau.
Běžkařské akce

17. ZAHÁJENÍ BĚŽKAŘSKÉ SEZÓNY – „RAMSAUER LANGLAUF OPENING“     8.–11. 12. 2016
FIS SVĚTOVÝ POHÁR V SEVERSKÉ KOMBINACI     16.–18. 12. 2016
7. ROČNÍK „TOUR DE RAMSAU“ – TOUR DE SKI PRO BĚŽKAŘE     13.–15. 1. 2017
17. ROČNÍK ZÁVODU „RAMSAUER DACHSTEIN VOLKSLANGLAUF“     14. 1. 2017
2. ROČNÍK NOČNÍHO ZÁVODU „VOLLMOND RACE“     10. 2. 2017
SVĚTOVÉ SPECIÁLNÍ ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY – RAKOUSKO 2017     14.–25. 3. 2017Zábava mimo sjezdovku

V nadmořské výšce 1 100 až 2 700 m si hosté stejně jako domácí užívají sluníčka od brzkého rána až do pozdního odpoledne. Masivní jižní stěny Dachsteinu jsou jak z obrázkové knížky. Klid a duševní pohodu naleznete při túře na sněžnicích zasněženou krajinou, vyjížďce na fatbiku, romantické jízdě na saních tažených koňským spřežením nebo jednoduše při příjemné zimní procházce. Po lyžařské zábavě nesmí chybět občerstvení v jedné z horských chat. V chladných zimních dnech si vychutnáte teplo místních lokálů nebo slunečné dny na terase. Srdečná pohostinnost a štýrské kulinářské lahůdky vás doslova rozmazlí. Od talíře vydatné polévky přes císařský trhanec neboli Kaiserschmarrn až po domácí štrúdl – na každého čeká jeho oblíbený pokrm.

Na lyžaře dále v regionu Schladming-Dachstein čekají sjezdovky o celkové délce 230 km. Srdcem lyžařského regionu je Schladminger 4-Berge-Skischaukel, tedy „houpačka“ přes 4 vrcholy. I pro začátečníky a ty, kteří si chtějí vychutnat zimní radovánky pohodovější formou, nabízí rodinné lyžařské středisko skvělou zábavu na sjezdovce a nezapomenutelné zážitky.


Fakta o Ramsau am Dachstein

  • 150 km běžeckých stop pro klasický běh a 70 km stop pro bruslení na lyžích
  • 13 běžeckých okruhů různých stupňů obtížnosti
  • zařízení pro umělé zasněžování
  • dětský park běžeckého lyžování
  • nejlepší školy běžeckého lyžování
  • 65 možností občerstvení v horských chatách podél běžeckých tratí
  • osvětlené běžecké tratě na stadionu
  • skladování sněhu z předchozí zimy zaručuje aktivní zásobování sněhem


www.schladming-dachstein.at/cs