Období přípravy na kolečkových lyžích skončilo, co všechno jste během něho absolvoval?

Odjezdil jsem pro zpestření seriál závodů Silvini Skiroll Classics, jezdil jsem trénovat s rodinou na Souš – já na kolečkových lyžích, ostatní členové rodiny na kole. Také jsem jezdil na Boží Dar, do Oberhofu, do Livigna… Kromě kolečkových lyží jsem jezdil na horském kole, absolvoval jsem například přejezd z Božího Daru přes Krušné hory do Vrchlabí s tréninkovou skupinou Lukáše Bauera. A samozřejmě jsem během přípravy také běhal.

Zmiňované závody na kolečkových lyžích se vám povedly, vyhrál jste většinu závodů, na některých jste dokonce zaznamenal traťový rekord. Jak se pro vás vyvíjelo tradiční finále v podobě náročného výjezdu na Ještěd, v kterým jste dojel na 2. místě?

Na třetím kilometru po startu – po prvním stoupání – jsme se „utrhli“ s Honzou Šrailem a držel se nás také Adam Fellner. Překvapilo mě, že tam s námi nebyl Martin Jakš a Lukáš Bauer. V této sestavě jsme dojeli až do cíle. S výsledkem a hlavně s časem závodu jsem byl spokojený, byl to můj vůbec nejlepší čas při výjezdu na kolečkových lyžích na Ještěd.

Kdy vlastně vaše příprava letos začala a dá se vyjádřit hodinově či kilometrově?

Příprava začala 20. května a trénoval jsem zhruba 70 až 80 hodin měsíčně. Odtrénoval jsem celkově asi 4 000 kilometrů.

A spoléhal jste se při nich opět na sportovní výživu Enervit. Jaké produkty užíváte nejčastěji?

Nejvíc asi iontový nápoj G Sport, který piju během tréninku i během závodu. Po tréninku i po závodě pak používám nápoj Enervit R2 pro regeneraci. Další součástí mé výbavy jsou energetické tyčky Power Sport, které si beru někdy před tréninkem a někdy po něm. Občas také během tréninku využívám energetický gel Enervitene Sport.

Sezóna dálkových běhů začne na konci listopadu, jaké cíle si do ní dáváte?

Umístění do 10. místa na jednotlivých závodech.

Autor: Daniel Pavlis (PR manager VITAR, s.r.o., bývalý PR manager Svazu lyžařů ČR)