FISCHER

Fischer bude mít pro sezónu 2016/2017 v nabídce dva modely skin lyží s dvěma pásky tzv. Twin Skin. Proužky jsou mírně asymetricky vsazené z důvodu lepšího skluzu, lehce rozdílná je také hloubka jejich vsazení. U závodního modelu (Twin Skin Race) jsou proužky vyrobené ze 100 % mohéru, u výkonnostních lyží (Twin Skin Pro) je mohér obsažen pouze ze 70 %. Dále budou v prodeji ještě levnější nekolekční turistické lyže (Twin Skin Power EF) s konstrukcí podle modelu Fibre Crown.

ATOMIC

Právě firma Atomic přišla jako první s alternativní technologií běžeckých lyží, tzv. Skintec, která se stala velmi populární. V současnosti se snaží nabídnout širší spektrum těchto lyží lyžařské veřejnosti. Vedle původního modelu Redster Skintec přináší i nový typ lyží Motion Skintec, které jsou určené k lyžařským túrám a model Redster Skintec Junior vyrobený pro mladé lyžaře, kteří by se jednou chtěli stát závodníky.

SALOMON

Salomon letos prezentuje čtyři modely skin lyží, které jsou rozdělené podle výkonnosti lyžaře. Prvním modelem je EQUIPE RC SKIN vhodný pro trénink závodníků, druhé dva typy AERO 9 SKIN M & W a AERO 7 SKIN určené pro zapálené lyžařské nadšence a SNOWSCAPE 9 SKIN M & W vhodné pro turisty, kteří si chtějí užít zdravý pohyb venku.

ROSSIGNOL

Rossingol letos také přichází na trh s více modely skin lyží podle výkonnostních schopností lyžařů. Nabízí tři modely, od nejvyšších R-skin, přes R-skin Ultra, až po turistické R-skin Sport.

MADSHUS

Lyže s protismykovým systém Intelligrip je dostupný v řadách Race Performance (závodní lyže) a Performance (výkonnostní lyže). Mix mohéru a nylonu by měl zajišťovat dlouhotrvající životnost pásu a zabraňovat namrzání. Pás je možné vyměnit díky použití tavného lepidla.

PELTONEN

Peltonen SkinPro jsou tréninkové lyže určené jak pro aktivní lyžaře, tak pro závodníky. Jedná se o závodní sérii s Aircell konstrukcí, kvalitní grafitovou skluznicí a speciální mohérovou technologií SkinPro.

SPORTEN

Sporten představuje pro letošní sezónu dva modely skin lyží. Závodní běžecké lyže Sporten Bohemia Plus Classic Skin a sportovní model Sporten Bohemia Super Classic Skin. Oba modely jsou za velmi přijatelnou cenu v porovnání s ostatními značkami.