Teď na konci listopadu už za sebou určitě máte lyžařské tréninky v bílé stopě. Kdy jste do ní poprvé vyrazila a kolik máte aktuálně naběháno?

Na první sníh jsem se dostala 2. listopadu, kdy jsem odcestovala na pět dní do italského Livigna. Tam jsem najížděla co nejvíce kilometrů. Poté jsem se vrátila na 4 dny domů a 11. listopadu jsem opět zamířila zpět do Livigna se svým klubem Ski klub Jablonec nad Nisou najíždět další porci kilometrů. Teď už jich mám v nohách 560 a zhruba 46 hodin lyžování. Na prvním sněhu je pro mě důležitá hlavně technika, která se dá skvěle ladit při pomalých a objemových trénincích.

Absolvovala jste na sněhu nějaké společné soustředění s reprezentačním týmem žen?

Měla jsem jet na Dachstein, kam naše reprezentace vyráží tradičně každý rok, ale skolila mě nemoc, takže jsem toto soustředění musela vynechat. S reprezentačním týmem žen jsem předtím absolvovala dvě letní soustředění v italské Santa Catarině a v rakouském Sankt Ulrichu. Náplň byla spíše objemová, ale v Rakousku už přišlo na řadu i pár rychlejších tréninků.

Anna Sixtová s Marit Bjoergenovou.

Změnily se nějak po vašem přechodu mezi dospělé?

Příprava se určitě se lišila, s přechodem do seniorské kategorie přišly i nové tréninky. Změnila se například jejich délka, některé tréninky trvaly okolo třech a půl hodiny. Moje příprava začala regeneračním soustředěním u moře v Itálii, první reprezentační soustředění jsem pak absolvovala ve zmiňované Santa Catarině, kde jsme hodně jezdily na kolečkových lyžích. Jinak mezi mé tréninkové prostředky patří také běh, běh s holemi nebo posilovna. Myslím, že natrénováno mám dobře, ale vše se samozřejmě ukáže až na prvních závodech.

Ty přijdou na řadu kdy? A které budou nejdůležitější?

První závody mám naplánované 4. a 5. prosince v Seefeldu, ale vypadá to, že se neuskuteční kvůli sněhu. V sezoně bych se měla zaměřovat především na kontinentální pohár Alpen Cup, určitě nevynechám ani závody v Česku. Těmi nejdůležitějšími budou nominační závody na mistrovství světa do 23 let, kam se chci nominovat. Ty se pojedou v rámci Českého poháru v Karlových Varech, Alpen Cupu ve slovinské Planici a na mistrovství republiky v Novém Městě na Moravě.

Prozraďte ještě, kde nejčastěji trénujete v rámci Česka, to znamená, kde je možné na vás třeba narazit v bílé stopě?

Určitě na domácích tratích v Jablonci nad Nisou na kolečku. Ale také často využívám místní magistrály na Bedřichově či Jizerce.