V něm jsme exkluzivně vyzpovídali H. K. Stadheima, který je hlavním trenérem Lease Plan Tigers. Přečtete si, jak trénuje jeden z nejlepších dálkových týmů včetně její největší hvězdy Pettera Eliassena. Dozvíte se, co v letní přípravě absolvovala česká reprezentace a kterým českým dálkovým týmům můžete v zimě fandit.
Elitní závodníci vědí, jak trénovat, ale víte to i vy? Zaměřte se na svou rychlost a koordinaci a nepodceňujte zábavné tréninky. Čeští sportovci utrácí velké peníze za nákup doplňků sportovní výživy, ale je to opravdu potřeba? Brzdí vás při závodě negativní myšlenky? Přečtěte si návod, jak ovládnout svou vnitřní řeč. Ti nejhloubavější se pak začtou do tajů lyžařských struktur lyží, které jsou v posledních letech alfou a omegou úspěchu vrcholových závodníků.
Rakouský Obertilliach je místo, kam jezdí trénovat nejen elitní biatlonisti, ale také kde se dálkoví běžkaři srovnávají ve slavném závodu Dolomitenlaufu.
Po vstupu běžek s mohérem na trh se celá řada lidí rozhodla do nich investovat. Co obnáší tzv. skin lyže a jak si koupit ty správné, vám poradí lyžaři, kteří s nimi mají zkušenost.
Pěkné čtení!NORDIC 40 vychází 1. 12. 2016
68 stran

Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE


Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/nordic
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a FloowieProhlédněte si časopis v elektronické podobě!
Pár tipů z obsahu:


Hans Kristian Stadheim - mladý trenér, který si věří

Hans Kristian Stadheim se letos stal novým trenérem velmi silného týmu LeasePlan vedeného legendárním lyžařem Thomasem Alsgaardem. S Hansem jsem se seznámila asi před čtyřmi lety při svém studijním pobytu v Oslu a měla jsem příležitost s jeho skupinou tři měsíce trénovat. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je až neuvěřitelné, s jakým nasazením a nadšením svou práci dělá, a výsledky jeho svěřenců mluví za vše.


Čeští běžci na prahu sezóny, včetně Bauera a Smutné

Česká reprezentace v běhu na lyžích vstoupila do nové sezóny, na jejímž programu je mimo jiné i Mistrovství světa v Lahti. Do zimy půjde národní tým v silné sestavě i s hvězdným Lukášem Bauerem, jenž se kvůli šampionátu rozhodl prodloužit si kariéru.


Rozvoj specifických rychlostních schopností, hbitosti a koordinace

Běžecké lyžování je silově vytrvalostní sport, ale v tréninku bychom neměli opomíjet ani další pohybové schopnosti, které se podílí na celkové výkonnosti. Všechny pohybové schopnosti spolu určitým způsobem souvisejí a vzájemně se ovlivňují.Když nemáme po ruce posilovnu (2. díl)

Bolí vás záda? Při většině fyzických aktivit zapojujeme povrchové zádové svaly, ale často zapomínáme zejména na drobné svaly okolo páteře, které snadno ochabují. Vedle toho si ještě každý z nás může spočítat, kolik hodin nasedí v zaměstnání, případně u počítače a jak dlouho se hrbí. Potom se nemůžeme divit, že nám například vyhřezne ploténka. Zde je pár tipů, jak můžete svým zádům pomoci.


Doplňky sportovní výživy

Není asi sporu, že doplňky sportovní výživy jsou velkým fenoménem dnešní doby. Prakticky každý sportovec, ať už vrcholový, výkonnostní nebo jen běžný hobby sportovec hledá možnosti, jak zlepšit svoji výkonnost.


Ovládněte svou vnitřní řeč

Přistihli jste se někdy při evidentně destruktivním myšlení? „Co tu vůbec dělám?“ „Dneska to na slušnější výkon nevypadá, nejradši bych to vzdala.“ „Už nemůžu, a to nejsem ani v polovině…“ „Martina musím, prostě musím porazit, jinak stála celá letošní příprava za nic!“ „Dneska mě trénink vůbec nebaví, ach jo…“Struktury

Dnešní světovou lyžařskou špičku dělí od úspěchu či neúspěchu často jen maličkosti. Všichni sportovci se snaží na závod připravit co nejlépe, pomáhají jim k tomu rozsáhlé realizační týmy, které se snaží pro jejich úspěchy udělat vše, co je v jejich silách. Mezi nejdůležitější aspekty, kromě samotné formy lyžaře, patří rychlé lyže.Vesnička, kde nestačí odklízet sníh Obertilliach

Tak a dost! Bouchnul jsem do stolu v lednu 2014, po marném sledování počasí a webových kamer. Tady v Čechách to zkrátka nepůjde, musíme do Alp. Sezóna byla v plném proudu a soupeři najížděli kilometry.Krajem Daria Cologni a Serainy Bonerové

Švýcarsko patří mezi pravidelné zastávky největších lyžařských akcí Světového poháru, seriálu Visma Ski Classics a Worldloppetu. Není to náhoda, ale zásluha místních organizátorů, kteří jsou pečliví a pracovití, samozřejmě alpské podmínky a vyšší nadmořská výška jim v jejich úsilí pomáhají. Záruka přírodního nebo umělého sněhu a precizně připravené tratě jsou základním předpokladem lyžařského požitku nejen pro vrcholové závodníky, ale hlavně pro zapálené lyžaře a turisty.Nechcete kožíšek?

Každý lyžař, který jezdí klasickou technikou, řeší neustálé dilema, co namazat. Častokrát se pak ze stopy ozývají nadávky. Místo požitku z krásné jízdy přírodou je lyžař rozčílený, že mu lyže smekají, a nejradši by je hodil do lesa. Jako bonus ho pak ještě doma čeká smývání vosku, a to je zejména v případě klistru třešnička na dortu.
Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 40


Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE