Počasí tu zde má tak trochu „svoji hlavu“. Poloha Jizerky díky nadmořské výšce a profilu krajiny v mnoha směrech nahrává zcela mimořádným klimatickým úkazům, kterými jsou například značné teplotní výkyvy, kdy zimní teplota kolem -30 °C není výjimkou. Díky bohatým srážkám zpravidla není nouze o sníh, který zde leží v průměru 150 dní v roce a dvou metrová nadílka je tu tak trochu považována za standard.


Stopy na Jizerce

To samozřejmě vede každou zimu místní samosprávu k tomu, aby se pečlivě starala o upravené tratě, které dosahují fantastických délek – legendární Jizerskou padesátku není třeba představovat ani lenochům, kteří v životě na běžkách nestáli. V současné době město Kořenov pracuje na získání dotací z veřejných titulů na investice do zařízení, které ještě lépe – a především déle – bude udržovat kvalitu sněhu na běžeckých tratích.

Lokalita také kromě dokonalých podmínek pro sport nabízí i dokonalé ubytování a stravování. Patříte-li mezi ty, kteří si rádi vychutnají dobré jídlo, které vyniká mezi ostatními, určitě vás dokonale nasytí oběd nebo večeře na čtyřhvězdičkovém hotelu Jizerka 4 (www.hotel-jizerka.cz), který se nachází ve výšce 916 metrů nad mořem. Přesto se k němu ale dostanete pohodlně svým čtyřkolým miláčkem.


Ubytování na Jizerce

Hledáte-li zároveň kvalitní ubytování, právě třeba ve „čtyřech hvězdách“, hotel Jizerka 4 je pro vás tím pravým útočištěm. Nejen z toho důvodu, že si odpočinete v pravém moderním luxusu, ale třeba právě proto, že zde vaše běžky získají stejnou péči, jako vy v hotelovém privátním wellness. Ostatně hodnocení portálů hovoří za vše: Booking.com „Naprosto výjimečné 9,6/10“ a TripAdvisor.com „Zaujímá 1. místo z 13 noclehů se snídaní / penzionů v destinaci Kořenov“.


Wellnes v Hotelu Jizerka 4

Hotel Jizerka 4 je ale také báječné místo pro naprosté VYPNUTÍ. Hrobové ticho v noci a při výhledu z okna uvidíte – že vlastně nic neuvidíte. Je tu taková tma, kterou si i místní hýčkají. Pokud jste si tedy mysleli, že víte, jak vypadá hvězdná obloha nad Českem, vězte, že zde budete skutečně ohromeni.

Dokonalé tratě na Jizerce a hotel Jizerka 4 se na vás více než těší.
Skol!Mapa běžeckých tratí v Jizerských horách ke stažení ve formátu PDF.