Beskydy

Využijte polojasný víkend v Beskydech, kde jsou z celé republiky nejlepší podmínky!

1) Velké Karlovice

25cm sněhu ve Velkých Karlovicích, kde je upraveno 36km tratí. Celá trať Karlovské 50 a ještě něco navíc. Místy se při větším záběru boří hůlky, ale pro turisty a hobby běžkaře perfektní, jak na klasiku, tak bruslení.

2) Pustevny

Pustevny se také mohou chlubit 25cm sněhu a upraveno je 40km tratí včetně závodních. Klasická stopa není, ale krásně si zabruslíte.

Orlické hory

Hřebeny hor hlásí 25-30cm sněhu. Projetý je okruh z Deštného přes Masarykovu chatu, Velkou Deštnou, Jelenku a zpátky přes Luisino údolí do Deštné. Jsou projety i standardní běžecké tratě v Deštném v Orlických horách.

Krkonoše

1) Černá hora

Na vrcholu Černé hory je asi 10cm sněhu a trať je upravena skútrem, bez stopy na klasiku, jen bruslení. Můžete lyžovat na svážnici od Sokolské boudy i na cestě k vysílači a Černé boudě a také na svážnici pod Černou boudou, přibližně 5,5 km. Určitě je to na horší lyže, místy i více kamínků.

2) Mísečky

Projeté rolbou asi před třemi dny. Upravena celá závodní 5km trať, sprintové kolo, svážnice na střelnici, medvědínská svážnice ze Špindlu. Na většině místech se boří hole kromě tratí na svážnicích. Sněhu dost, vhodné na závodní lyže.

Krušné hory

Na Fichtelbergu u Božího Daru je upraveno na závodních tratí 5km, část trati je s umělým sněhem, část s přírodním.

Jizerky

1) Jablonec nad Nisou - Břízky

Tratě upravené pouze na bruslení, připraveno asi 3km. Dobrý stav, místy led a jehličí.

2) Bedřichov

V Bedřichově je upraven pouze závodní 5km okruh, kvůli těžbě lesáků, kteří další stopy pravidelně rozjíždí. Vyjádření Lesů ČR si můžete přečíst na Jizerské OPS:

http://www.jizerskaops.cz/

3) Jizerka

Perfektní lyžování z Jizerky přes Promenádní na Smědavu, včetně Knížecí.

Šumava

Ve Vimperku v areálu Vodník se dá také lyžovat, jak klasicky, tak bruslením, ale zejména díky umělému sněhu.

Vysočina

.= Můžete vyrazit bruslením na 3km okruh mezi Vlachovicemi a Jiřikovicemi, ale určitě neberte dobré lyže, kamínky občas vylézají. Mezi Třemi Studněmi a Fryšavou je upravena stopa na klasiku.