Jizerky

Tvrdá zmrzlá stopa, jak na brusleni, tak na klasiku. Krásné lyžování i na závodní lyže. Hůlky se už neboří. V sobotu by mělo být pod nulou, takže by měly skvělé sněhové podmínky vydržet. Mezi Bedřichovem a Hřebínkem pár ledových ploten. Nad Hřebínkem směrem na Krásnou Máří méně sněhu, ale dá se v pohodě přejet.

Dnešní video:

https://www.youtube.com/watch?…

Jizerky - Jakuszyce

Asi 40km tratí jak na klasiku, tak bruslení. Stopy pravidelně upravovány, podklad už je také tvrdý.

Krkonoše - Černá hora

Podmínky na lyžování se lepší, na tratích leží asi 25cm sněhu. Upraveno asi 5km na skate i klasiku na vrcholu Černé hory (možno použít i závodní lyže ). Dále se dá vyjet na lyžích po asfaltce z Hoffmanových bud.

Krkonoše - Mísečky

Upraven závodní 5km okruh, jak na klasiku, tak bruslení. Na dvou místech je méně sněhu. Na bruslení je upravena stopa z Míseček na Medvědín.

Orlické hory

Projetý je okruh z Deštného přes Masarykovu chatu, Velkou Deštnou, Jelenku a zpátky přes Luisino údolí do Deštné. Jsou projety i standardní běžecké tratě v Deštném v Orlických horách.

Jeseníky - Praděd

Skvělé lyžařské podmínky, prašanovitý sníh na modrý extra. Rolba čerstvě projela trať mezi Ovčárnou - Pradědem - Švýcárnou slatěmi. Upraveny jsou také závodní tratě u Sport hotel Kurzovní.

Šumava

Přírodní sníh na Šumavě bohužel stále nenapadl. Jediné místo, kde se dá lyžovat, je v areálu Vodník na 1km kolečku umělého sněhu.

Beskydy - Pustevny

Asi 20cm sněhové pokrývky leží na Pustevnách, stopy jsou upravené převážně na bruslení asi 20km.

Beskydy - Velké Karlovice

Asi 15cm sněhu, upraveno 30km tratí. Ve středu připadlo asi 5cm čerstvého sněhu. Tratě jsou upravené na bruslení i klasiku.

Krušné hory

V Krušných horách je také nedostatek sněhu. Jediná možnost, kde se dá lyžovat, je 2,5km okruh na Fichtelbergu na závodních tratích. O víkendu se tam budou konat závody, tak bude trať v některé hodiny uzavřená.

Předpověď na sobotu

Předpověď na neděli