Sehnat parťáky, kteří vydrží 20 hodin závodit, se nemusí vždy rychle podařit. Kamarády, kteří uběhnou několik desítek kilometrů, umí na běžkách, zvládají lezení, práci s mapou a nebude jim vadit brodit v zimě Labe. Když si k tomu přidáte omezení národního parku na 55 startujících trojčlenných hlídek a fakt, že se jedná o mistrovství republiky v zimním přírodním víceboji, není dobré dlouho váhat.

KS startuje 24. března příštího roku v nočních hodinách. Jedná se o scorelauf s vloženými disciplínami. To znamená, že v terénu na Vás může čekat např. 40 kontrolních stanovišť, za jejichž navštívení získáváte body. Není dáno pořadí a ani nejsou povinná. Fakt, že kontroly mají různé bodové hodnoty, dělá z tohoto závodu docela složitý matematický úkol. Díky zvětšující se únavě, terénu a počasí s mnoha proměnnými. K tomu bude ještě připraveno několik doplňkových disciplín, které je dobré splnit co nejlépe. Protože za ně můžete získat další extra body.

Cíl a zázemí závodu je na horské chatě Kara, odkud Vás v pátek večer odvezou organizátoři několika autobusy na start. Předchozí ročník byl start v Jizerských horách, rok předtím se začínalo u pevnosti Stachelberg u Žacléře. Letos závodníci začnou u Pomezních bud. Po povinných úvodních aktivitách na sjezdovce a okolí, které slouží k rozdělení startovního pole, vyběhnete směrem na zmíněnou Karu. Od této chvíle už budou všechny činnosti nepovinné.

Takže pokud máte rádi extrémní závody, ale nelíbí se Vám, když musíte postupovat podle přesně nalinkované trasy, tohle je závod přesně pro Vás. Dle sněhové nadílky si budete moci zvolit, jestli na trase poběžíte, pojedete na běžkách, nebo půjdete na sněžnicích.

Tento ročník KS na Vás bude nachystáno několik měřených kilometrů na běžkách, lanové aktivity, brod Labe, časovka neprostupným terénem. A ještě něco navíc. To celé vložené do jednoho velkého orienťáku. Přijďte porovnat síly s ostatními. Nemusíte mít strach, že to nezvládnete. Záleží jen na tom, abyste byli včas v cíli. Můžete urazit i méně než polovinu z toho, co vítězové, ale nezažijete pocit, že na Vás v cíli několik hodin čekali. Jen nebudete mít tolik bodů. Každý rok se na KS setkávají jak profíci ve svém oboru, tak úplní začátečníci. A všichni mají možnost potkávat se během závodu na trati. Je tak možné občas něco takzvaně odkoukat. Ti pomalejší i ti rychlejší si mohou často navzájem křížit cestu.

Noční příroda, a zvlášť ta horská, je ve tmě úplně jiná. Čekají Vás kromě únavy i neobvyklé zážitky. Tak dlouho neváhejte.

Základní startovná platí do 10. ledna, takže je nejvyšší čas začít shánět parťáky!

Velmi povedenou TV reportáž z předchozího ročníku můžete shlédnout na adrese:

http://sport5.cz/…l-2016-1460/?…