Jizerské hory

Opět perfektní podmínky na klasiku i bruslení, asi 40cm sněhu. Nejlepší svezení je mezi Rozmezím a Jizerkou. Přes Krásnou Máří je to špatné. Z Kristiánova je dost jehličí směrem na Rozmezí. Je protažena i stopa ze Souše, takže ideální je nastoupit na Smědavě, na Jizerce, Václavíkově Studánce (Horní Polubný), nebo na Souši.

Krkonoše - Vrchlabí

Ve Vrchlabí je 1,5km okruh na závodní lyže a každý den jsou upravené jak na bruslení, tak na klasiku a v blízké době se budou prodlužovat. Velkou zásluhu za provoz ve Vejsplachách má Roman Charvát, který tu za pár let odvedl kus práce a Vrchlabí se díky tomu může chlubit nejlepším lyžováním na uměle zasněženém kole v ČR pro veřejnost. Dojíždí sem kluby nejen z blízkého okolí, ale také z Lomnice nad Popelkou, Trutnova a jiných vzdálenějších měst.

Krkonoše - Mísečky

Na Mísečkách je upravená čerstvě 5 km trasa jak na klasiku, tak bruslení. Občas pod stromy jsou na krajích kamínky, ale na dobrých lyžích je to uprostřed stopy bez problémů. Svážnice na Medvědín je upravena pouze na bruslení. Stále dobrá je cesta i na Labskou boudu, ale místy je vyfoukaný sníh a je to už delší dobu, co jsou tratě upraveny. Stopa na klasiku zde chybí. Doporučujeme trasu: Špindl - Mísečky - Vrbatovka - Labska - Pramen Labe - Špindl

Krkonoše - Černá hora

Na vrcholu Černé hory upraveno 5 km na bruslení, bez stop na klasiku. S opatrností se dá jezdit i na lepších lyžích, leží tam vrstva asi 20cm sněhu. Další trasy jsou upravené od skútru a projeté lidmi směrem na Pec pod Sněžkou.

Orlické hory

Z Deštného Bunkrovkou přes Polomské sedlo na Šerlich je trasa špatně sjízdná kvůli velkému množství jehličí a bukvic. Dále přes Deštnou, Jelenku a Luisino údolí je to celkem dobré. Problematické je mazání klasických lyží, někde je ještě prašan, na slunci vata a místy zmrzlé až ledové plotny. Upravena trasa Hanička - Mezivrší - Pěticestí - Pod Homolí a zpět. Od parkoviště u Haničky je asi 1 km nahoru pouze ledu, nepříjemný je hlavně sjezd. Na hřebenech je to lepší, ale zdaleka ne ideální. Asi jen pro nadšence, do zimní pohádky to má daleko.

Vysočina - Nové Město na Moravě

Po Světovém poháru v biatlonu může na závodní tratě i veřejnost. Jsou upraveny 3km jak na bruslení, tak na klasiku.

Beskydy - Pustevny

Upraveno asi 20km tratí, kde leží 15-20cm sněhu. Místy je trať vydřený, ale při troše obezřetnosti se můžete příjemně svézt.

Beskydy - Velké Karlovice

Vymrzlá pěkná stopa, asi 15cm sněhu a ujeto přibližně 20km tratí. Stopa je místy ledová a špinavá.

Krušné hory

Lyžovat se dá pouze u v okolí Fichtelbergu. Na tratích leží přírodní sníh ve vrstvě asi 15cm, turistické tratě nejsou upravené, ale jsou sjízdné. Závodní tratě jsou v perfektním stavu, asi 40 cm spíš technického sněhu, ale 23.12. budou uzavřeny kvůli pořádání závodů.

Jeseníky - Praděd

Trasa Ovčárna až Červenohorské sedlo je sjízdná i na závodních lyžích. Najeté jsou i tratě u Sport hotelu Kurzovní, které už konečně vytvrdly.

Šumava

Na Šumavě to je se sněhem pořád špatné. Jediná možnost je dojet autem až na německou stranu na parkoviště "Bretterschachten" u Bodenmais, zatím se zde neplatí. Dole (1100 m.n.m.) je sněhu tak akorát (5-10 cm), asi po 1 km je vyjetá celkem dobrá strojová stopa. Dá se jet asi 5 km směrem pod Velký Javor a zpět. Na bruslení je to výborné, na klasiku s klistrem taky slušné.

Počasí na víkend

Počasí bohužel nebude o víkendu úplně příznivé. Jako vždy na vánoční svátky dorazí obleva a déšť.

Sobota

Neděle