Jizerské hory

Jizerské hory dnes v některých místech připomínaly Václavské náměstí. Asi 40cm sněhu a výborný stav tratí. Upravena celá trať Jizerské 50, dále trasy směrem na Smrk a na Protrženou přehradu, kde jezdí méně lidí.

Krkonoše - Černá hora

Na Černé hoře asi 20cm sněhu a upraven malý okruh asi 5km + Černohorská silnice asi 6km. Na vrcholu jsou připravené stopy jak na skate, tak klasiku, můžete vyrazit i na lepších lyžích, ale jen na vršku. Po oblevě a mrazu jsou místy ledové plotny. V Peci pod Sněžkou upraveno 10km: Rozcestí nad Lahrovými Boudami - Liščí cesta - pod Lesní boudou - horní stanice vleku Zahrádky.

Krkonoše - Mísečky

Upravena trasa Benecko - Mísečky po plynovodu, ale místy rozježděno od čtyřkolek a terénních aut. Také upraven 5km závodní okruh na Mísečkách a svážnice na Medvědín.

Orlické hory

Hezké lyžování v Orlických horách, upravena trasa Hanička-Mezivrší, po červené na Pěticestí a na kiosek pod Velkou Deštnou.

Jeseníky

Včera najeta trasa Ovčána - Švýcárna - Praděd - Červenohorské sedlo - Vřesová studánka a tratě u Sport hotelu Kurzovní. Na Pradědu byly ideální podmínky, vymrzlá stopa a prašan. Nádheru kazily lidé, kteří chodili pěšky a překáželi ve stopě. Projeta trasa z Velkého Vrbna na Paprsek, pak okruh Pralinka (kolem hraničních kamenů skvělá stopa na klasiku) a zpátky po trase Milíře kolem Císařskou boudy.

Šumava

Na Modravě je najeta skútrem trasa Modrava - Březník, asi 8km. Sněhu málo, asi 10cm.

Krušné hory

Dneska se upravovala i magistrála kolem Božího Daru (Ježíškova cesta), na tratích leží asi 20cm sněhu. Občas se objeví ve stopě kamínek, ale lyžování perfektní. Na horších lyžích se dá lyžovat všude. Závodní tratě na Fichtelbergu jsou ve skvělém stavu, část turististických tratí v okolí Fichtelbergu jsou také strojově upraveny a slušně sjízdné. Parkovné 4 Eura.

Beskydy - Pustevny

Po nedělní oblevě a následném mrazu jsou Pustevny ledovým kopcem. Žádná z upravovaných tras není oficiálně sjízdná. Na trati leží asi 5cm sněhu.

Beskydy - Velké Karlovice

Prosluněný a mrazivý víkend čeká na milovníky běžek ve Velkých Karlovicích. Po nedělním dešti jsou zde podmínky pořád dobré jak na klasiku, tak na skate. Ve čtvrtek čerstvě strojově upravená stopa na trase od Podťatého přes parkoviště u Razuly a k rozcestí Babská. Krásný 11km okruh včetně 1km tréninkové louky pod parkovištěm Razula, kde jsou podmínky naprosto skvělé.

Vysočina

Pravidelně je upraven 3,5km okruh na závodních tratích ve Vysočina areně.

Předpověď počasí na prodloužený víkend

Pátek

Sobota

Neděle