Jizerky

Po včerejší chumelenici upravuje Jizerská o.p.s. úplně vše, kam můžete v Jizerkách jet, dokonce je upravena i nástupní cesta, která vede z Jablonce z Břízek přes Jindřichov do Hrabětic. Za posledních 24 hodin bylo upraveno 90 km.

Východní Krkonoše

Dnes sice byly tratě projeté, ale foukal silný vítr, takže jsou stopy zaváté. Na víkend ale bude vše opět projeto a mělo by být upraveno asi 30km okolo Černé a Světlé hory a 10km okolo Pece pod Sněžkou.

Na trutnovské paradráze v lesoparku je to upravená stopa jak na klasiku, tak bruslení a v neděli se tam uskuteční závody.

Západní Krkonoše

Na vrcholcích Krkonoš napadlo místy až 80cm sněhu. Na závodních tratích v lese bude dobré lyžování, ale na otevřených místech se budou tratě bořit. Ve Vrchlabí se pravidelně upravuje okruh pro veřejnost, který je osvětlený. Také v Jilemnici mají půl metru nového sněhu a upravují tratě na Hraběnce, jak na klasiku, tak bruslení. O víkendu se tam bude konat Přebor Prahy. Tratě okolo rozhledny Štěpánky nad Kořenovem budou zítra upraveny rolbou.

Orlické hory

Za posledních 24 hodin bylo upraveno rolbou 45km tratí, a to z Deštného na Sedloňovský vrch, do Olešnice v Orlických horách, na Číhalku a přes Šerlich na Velkou Deštnou. Dále byla upravena trasa z Deštného na Jelenku.

Jeseníky

Včera projížděla rolba trasu Ovčárna - Švýcárna, ale asi za půl hodiny po úpravě byla stopa záváta, dnes opět sněží a fouká a dokonce směrem na Švýcárnu byly až třímetrové duny.

Beskydy

O víkendu bude na Pustevnách rušno. Akce „Ledové sochy na Pustevnách“ přilákají stovky návštěvníků, proto pokud se na kopec chystáte, doporučujeme si přivstat a být nahoře už po 8h ráno. Taky se přioblečte, protože výhled teplot slibuje na sobotu až -22°C. Trasa Pustevny – Martiňák a Pustevny – Radhošť jsou upraveny, ale místy je čerstvý prašan vyfoukaný, proto radši neberte závodní lyže a trasy projíždějte s opatrností. Na závodních tratích budou v neděli dopoledne probíhat závody na 10km klasickou technikou a sportovní běžkaři jsou tak srdečně vítáni. Vice informaci najdete na http://lyzari.sweb.cz/…ubri2017.pdf

Mráz a krásné slunečné počasí uvítají milovníky bíle stopy ve Velkých Karlovicích, kde jsou podmínky pro lyžování fantastické jak pro klasiku, tak skate. Skvěle strojově upravené trati v délce přes 30 km údolím Velkých karlovic od centra obce až k areálu hotelu Horal.

Vysočina

Včera byl na Novoměstku upraven 30km okruh z Vysočina arény do Vlachovic, dále na Fryšavský ledovec a Medlov. Z důvodu větru však dnes po stopách nejsou ani památky. Dnes večer byly projety tratě pro psí spřežení u Vlachovic, kde se dá jezdit bruslením a také se dá jezdit na závodních tratích ve Vysočina areně. Na víkend by měly být stopy opět obnoveny a snad už je vítr nezafouká.

Šumava

Na Šumavě leží asi 30cm sněhu, rolbou už je upravena trasa Kvilda - Bučiny - Prameny Vltavy - Horská Kvilda. Další trasy budou projety až na víkend, protože nyní tam stále chumelí.

Krušné hory

Na Božím Daru - Jahodové louce - se pořádají krajské závody (Štít Krušných hor), tyto tratě však jsou mimo turistické stopy. Ostatní tratě v okolí Božího Daru na obou stranách hranice by měly být v perfektním stavu, vymrzlé a upravené.

RADON ARENA - závodní tratě TJ RADON Vysoká Pec se už od čtvrtka strojově upravují i s okolními tratěmi směrem na Nejdek a Vysokou Jedli. Zatím však bojujeme s velkým množstvím prašanu. Na víkend zřejmě stopy vymrznou a budou v dobrém stavu, stejně jako tratě upravované rolbou z Nových Hamrů na Jelení, Přebuz, i směr na Pernink.

Lužické hory

Na Polevsku jsou upraveny skútrem tratě na klasiku.

Předpověď počasí na víkend