Akce odstartuje ve 14 hodin závodem dětí, a ve 14:45 vypukne dechberoucí vzdušná show akrobatického letce Martina Šonky, který uchvátil diváky i při předešlém ročníku, o to více se těší znovu do Ostravy. Pilot světové série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii předvede nad hlavami diváků svou unikátní freestylovou show. Poté se již okruh okolo Auly Gong promění v 450 metrů dlouhý závodní okruh, kde se bude bojovat o cenná umístění ČEZ City Cross Sprintu 2017. A již nyní se všichni ptají – vrátí se po roce na trůn český reprezentant Dušan Kožíšek? Třikrát po sobě český lyžař vyhrál, jen loni se musel sklonit před Torjusem Borsheimem z Norska. Jak si povede Kožíšek letos?


Po jeho boku se představí i další špičkoví lyžaři, jako jsou Martin Koukal, Aleš Razým, Jiří Magál. Do Ostravy se vždy rádi vracejí i zahraniční účastníci, tentokrát svou účast přislíbili běžkaři z Polska, Slovenska, Itálie, Norska, Austrálie, Finska a Estonska.


Diváci mohou fandit podél osvětlené trati nebo si užívat bohatého doprovodného programu v průběhu celého dne. Od rána bude připravena biatlonová střelnice pro děti, na programu bude i exhibice na slackline týmu Gibbon Slacklines, virtuální realita a chybět nebude ani ČEZ Energy Zóna a Oranžové kola Nadace ČEZ, které budou jako každoročně pomáhat. Nadšenci se mohou těšit i na plejádu reprezentantů z dalších sportovních odvětví, kteří se představí v zábavné biatlonové exhibici. Svou účast přislíbil kajakář Vavřinec Hradilek nebo Jiří Prskavec, bikerka Barbora Průdková, extrémní sportovec Michal Krysta, skikrosař Tomáš Kraus a na zem se kvůli střelbě na terč snese i Martin Šonka.


Vstup na akci je zdarma.


V týdnu od 22. do 29. ledna bude pak závodní trať se všemi zatáčkami a přejezdy k dispozici bezplatně pro veřejnost a školy. Školy a větší skupiny si trať mohou předem rezervovat


Do závodu je stále šance se přihlásit, registrace závodníků je otevřena až do 19. ledna do 18 hodin!Podrobnosti o 5. ročníku ČEZ City Cross Sprint 2017 naleznete na www.citysprint.cz.