Jizerské hory

V Jizerkách napadlo dalších 15cm sněhu. Na víkend budou projety veškeré tratě, které jsou v Jizerských horách dostupné. Zde pár fotek pro pokochání.

Východní Krkonoše

Ve východních Krkonoších také vydatně nasněžilo, celkem je asi 110cm sněhové pokrývky. V okolí Černé hory je upraveno 55km pro oba styly, a to velký a malý okruh, okolo Světlé hory, Černohorská silnice, Krkonošská cesta, Jánské Lázně - Horní Maršov. V Peci pod Sněžkou upraveno 12km - Krkonošská lyžařská cesta. Dále je upraveno v Černém Dole 10km. V Trutnově upraveny tratě na Paradráze, také pro oba styly a Okruh na Housce.

Západní Krkonoše

Dnes upraveno 40km tratí, nejen závodních na Mísečkách, ale také obě spojovací cesty mezi Mísečkami a Beneckem. Také byly projety závodní tratě na Benecku.

(foto: Benecko)

Orlické hory

Více než metr sněhové pokrývky nabízí Orlické hory. Opět připadlo a tratě dnes nebyly upraveny, ale na víkend rolby vyjedou.

Jeseníky

Dnes byly najety tratě mezi Rýmařovem a Sobotínem. Na dnešek připadl nový sníh, ale na víkend budou upraveny trasy v okolí Pradědu na Červenohorské sedlo. Hodně stížností jde však na vrub chodců, kteří tratě ničí a bohužel jim to je úplně jedno.

Beskydy

Ve Velkých Karlovicích přibylo dalších 10cm čerstvého sněho a sjízdná je celá trasa Karlovské 50 a je možné použít i závodní lyže. Podmínky jsou výborné. Předpověď slibuje teploty lehce pod nulou a polojasné počasí, což je záruka krásně stráveného víkendu ve stopě.

Na Pustevnách budou i tento víkend k vidění ledové sochy, takže doporučení o brzkém výjezdu na kopec z důvodu možného zaplnění parkoviště platí. Trasa na Radhošť i Martiňák je upravená a podle předpovědi si lyžaři užijí krásné výhledy na okolí.

(foto: Velké Karlovice)

(foto: Pustevny)

Vysočina

Včera byla projeta trasa Studnice - Kuklík - Krátké - Kadov - Fryšava. Od koupaliště vedle SKI areálu směrem na Tři Studně. Na klasiku jsou upraveny tratě od žďárského Vodojemu - Plíčky - Lhotka - Sklené, které je propojeno stopami až do Ski areálu. Dále je projet Škrdlovický okruh. V noci také napadl nový sníh, asi 10cm a tratě budou nyní lehce zapadány, ale na víkend opět obnoveny.

(foto: Tratě u Pilské nádrže)

Šumava

Z Borové lady na Knizeci Plane pres Bucinu a prameny Vltavy jsou upraveny tratě pouze na klasiku, trochu se boří hole. Bruslit i klasit se dá mezi Kvildou a Horskou Kvildou a na závodních okruzích u Zadova, konkrétně parkoviště "Pláně". Stopy jsou projety i z Churáňova.

Krušné hory

Dnes upraveny tratě v okolí Horní Blatné, Božího Daru, okolo Přebuzi a trasa Chaloupky - Vysoká Jedle - Severní louka. Celkem připraveno 60km tratí.

Lužické hory

Na Polevsku jsou pravidelně najety krásné tratě. Také jsou nachystány pro lyžaře okruhy v okolí Cvikova.

(foto: Polevsko)

Předpověď na sobotu

Předpověď na neděli