„Ke dvaceti centimetrům staršího sněhu přibylo v posledních dnech dalších třicet čísel. Aktuálně máme upraveno zhruba čtyřicet kilometrů stop v údolí. Letošní zima je oproti té minulé perfektní. Za první měsíc už máme naběháno tolik, co za celou minulou zimu. Podle předpovědí počasí by se sníh měl udržet v dobré kvalitě i v dalším období, což je výborná zpráva pro všechny, kteří se k nám chystají na Karlovskou padesátku i další akce," říká starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík.

Právě obecní úřad se o údržbu stop v karlovickém údolí pravidelně stará. Na zdejší síť třinácti tras, které se v údolí kříží v okruzích různé délky a při plném provozu nabízejí až 50 km, navazují další stopy na hřebenech okolních hor udržované svazkem obcí Sdružení Valašsko – Horní Vsacko.

Běžkování ve Velkých Karlovicích je v posledních letech populární nejen díky kvalitě stop i jejich značení, ale i dobrému zázemí. Na řadě míst u stopy se mohou běžkaři zahřát v hospůdkách, na konci obce třeba i v bazénech a saunách relaxačního centra Wellness Horal. K dispozici jsou i půjčovny běžek v místních ski areálech.

V nadcházejících dnech navíc Velké Karlovice čekají i zajímavé akce pro běžkaře. V sobotu 28. ledna se tu uskuteční proslulá Karlovská padesátka. Závod, jenž je součástí seriálu Ski tour, tradičně do obce přitahuje stovky sportovních nadšenců. Ti si mohou vybrat mezi trasami v délce 10, 25 a 50 kilometrů. Novinkou od loňského roku je také rodinný závod na 10 kilometrů, v němž mohou vytvořit tým čtyři závodníci, z toho maximálně dva dospělí. Při registraci předem do 25. ledna mají závodníci levnější startovné.

Navíc den před tím, v pátek 27. ledna, se v rámci Karlovské padesátky konají závody dětí s bezplatným startovným. Pro účast je nutná registrace předem do 24. ledna.

Sněžení připravilo skvělé podmínky také pro Školu běžeckého lyžování, kterou pořádá 2. až 5. února Resort Valachy.

V sobotu 18. února pak nabídne běžkařům další soutěžní příležitost Noční stopa Valachy – první akce seriálu Valachy tour 2017. Závod s intervalovým startem na 15 kilometrů má neobyčejnou atmosféru díky konání za tmy (startuje se od 18 hodin), účastníci musí být povinně vybaveni čelovkami. Již od 16 hodin budou probíhat závody dětí na kratší vzdálenosti.

Více informací:

http://www.velkekarlovice.cz

http://www.karlovska50.cz

http://www.valachytour.cz