NORDIC 41 vychází 19. 1. 2017
68 stran

Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE


Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/nordic
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a FloowieProhlédněte si časopis v elektronické podobě!
Pár tipů z obsahu:


Běžkařská velmoc jménem Norsko

Asistent trenéra norského národního týmu Eirik Myhr Nossum nás nechal trochu nakouknout pod pokličku nejlepšího běžkařského týmu na světě.


Jak se skromná holka z Harrachova propracovala do světové špičky

Eva Puskarčíková patří již několik let mezi kvalitní opory ženského biatlonového týmu, a to zejména ve štafetách, ale letos ukazuje, že patří mezi elitní závodnice i v individuálních závodech.


Jak se překonávají rekordy v Guinnessově knize?

Three-two-one-go! A je odstartováno. Je 12. dubna 2000, pravé poledne, a já zrovna odstartovala závod na 24 hodin. Ještě před týdnem by mě vůbec nenapadlo, že se do něčeho podobného někdy pustím. Dokonce jsem ani nevěděla, že nějaký takový rekord existuje a jakou má hodnotu.Posilování - rozvoj maximální síly vs. core trénink s gumovými expandery

V předzávodním období a také během nabité závodní sezóny často zapomínáme na doplňkové aktivity. Níže si představíme dva programy na rozvoj silových schopností, které můžeme využívat takřka celoročně.


Soupaž v tréninku mládeže (1. díl)

Je novým trendem, vyvolává vášnivé diskuze, všichni ji zkoušejí, ne každý ji ale ovládne. Je dominantní v dálkových bězích, funkcionáři z Mezinárodní lyžařské federace (FIS) si s ní nevědí rady a proslýchá se, že norští junioři už téměř nic jiného netrénují. Také Sundby ji nově přidal do svého portfolia a opět drtí zbytek světa. Distanční soupaž! Třetí závodní technika, nebo jen dočasná odchylka v evolučním vývoji běžeckého lyžování?Specializace na dálkové běhy. Ano či ne?

Dříve si na dálkové běhy na lyžích „odskočili“ závodníci ze Světového poháru a byli schopní konkurovat nejlepším dálkovým běžcům. V současnosti dochází k cílené specializaci na dálkové běhy na lyžích a soupaž, bez které by už neměli závodníci v mužské kategorii šanci se umístit na předních pozicích.Doping 21. století: Jaký je vztah mezi výkonností a koncentracemi hemoglobinu v krvi?

Každý sportovec, ať vrcholový, výkonnostní nebo rekreační usiluje přirozeně o co nejvyšší výkonnost. Té se dá dosáhnout většinou kombinací více faktorů – zejména kvalitním tréninkem, tréninkovými podmínkami, dokonalou výživou, lékařskou péčí a možnostmi regenerace.Kartáče, štětiny a kartáčování

Kartáče jsou velké, často dotazované a diskutované téma. Každý profesionální servisman má své individuální zvyklosti a postoje ke kartáčování lyží – ve své podstatě se však servismani shodnou na základních principech.Stopa pro život 2017

5 lokalit, 5 termínů, 5 příležitostí strávit nezapomenutelný víkend na běžkách
Stopa pro život za uplynulých 6 sezón pevně zakotvila v kalendáři všech českých příznivců běžeckého lyžování. Letos seriál odstartuje pod šťastným číslem sedm (7. ročník v roce 2017), a i proto organizátoři věří, že české hory zasype pěkný příval sněhu a všem účastníkům poletí lyže po bílých pláních a pod pocukrovanými větvemi lesů rychleji než kdykoliv před tím. Kompletní informace o seriálu a závodech najdete na následujících stránkách.Proč zkusit legendární Sjusjøen?

Zatímco v Česku je brzký a vydatný příchod zimy – třeba takové, jako je ta letošní – bohužel dost málo obvyklý, ve Skandinávii je tomu jinak. Stále více fanoušků běžek na ni směřuje svůj předsezónní zájem.Estonskem po stopách Tartu maratonu?

Cestovatelské touhy lyžařů, milujících projížďky na běžeckých lyžích zimní přírodou, často míří na sever do Skandinávie. Příroda je tam nádherná a od našich středoevropských podmínek zvláště odlišná.


Jak se rodí lyže

Každý běžkař vlastní minimálně jeden pár lyží, ale málokterý ví, jak se čertovská prkénka vyrábí a že to je opravdu věda. Nahlédnutí pod šikovné ruce pracovníků největšího českého výrobce lyží Sporten mě v mnoha směrech překvapilo, přestože jsem si myslela, že o lyžích něco vím.
Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 41


Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE