Počasí na víkend

Jizerské hory

Jsou upravené celé Jizerské hory, včetně nástupní trasy z jabloneckých Břízek přes Jindřichov.

Nově jsou upravené stopy mezi Plavami, Držkovem, Zásadou a osadou Zbytky, na bruslení i klasiku. Nádherné výhledy na Krkonoše od Plavů a ze Zbytků. Nástupní místa u kulturního domu Držkov, nebo ve Zbytkách u Hospoda na Vrších, parkování zdarma. Okruh má asi 15 km. V okolí rozhledny Štěpánky u Příchovic budou také o víkendu nachystány tratě.

Východní Krkonoše

Přes metr sněhu leží na Krkonoších. Pro tento víkend bude opět na Černé hoře a okolí upraveno asi 55km tratí pro skate i klasiku, ideální sněhové podmínky. Tratě v Peci pod Sněžkou 12km pro oba styly. Černý Důl 10 km. V Trutnově stále upravovány tratě v lesoparku na Paradráze a okolí, též pro skate i klasiku, celkem asi 18km.

Západní Krkonoše

Tratě ve Vrchlabí pěkně upravené a jsou protažené na Kozinec, okolo Horní Branné a také do Valteřic. Čerstvě jsou také nachystané tratě z Benecka na Mísečky a na Špindlerův Mlýn. Také je nachystána kompletní trasa Jilemnické 50. Dnes čerstvě upraveny také tratě v okolí Harrachova a také směrem na Voseckou boudu.

Orlické hory

Z Orlického Záhoří byl dnes upraven 30km okruh na Anenský vrch, Hadinec, i na Neratov.

(foto: Letohrad)

Jeseníky

Na klasiku připraveny tratě u Rýmařova, na klasiku. Dnes také projety tratě v okolí Pradědu a z Jeseníku do Bělé pod Bezdězem.

(foto: Rýmařov)

Beskydy

Upraveny stopy ve Velkých Karlovicích, dále v okolí Radhoště a mezi Ostravicí a Lysou horou.

Vysočina

Tratě jsou projety od Vysočina areny na Tři Studně, Fryšavu, Studnice, Kuklík, Jimramov. Projeto i u Pilské nádrže ve Žďáru nad Sázavou.

Novohradské hory

V Novohradských horách v okolí Hojné vody je upraveno všechno, co lze, a ještě něco navíc. Velký okruh okolo Vysoké a Kuní hory nabízí vícero alternativ a propojek s okruhem vnitřním vedených vesměs po loukách v okolí Hojné Vody a Starých Hutí. Stopy tu řežou šikovní lidé skútrem, tedy jsou vhodné pouze na klasiku. Přestože v okolí leží kolem 40 cm sněhu, ve stopě může někdy vykouknout krtina a v lese sem tam jehličí či větvičky spadlé při posledním oteplení. Proto raději ne nové lyže. Mírně lepší sněhové podmínky jsou v okolí Pohoří na Šumavě, kde najdete stopy řezané skútrem kolem hranice až v penzionu Baronův Most.

Šumava

Podmínky jsou na celé Šumavě úplně ideální.

(foto: Nicov Šumava)

(foto: trať Kašperské 30)

Krušné hory

Ráj pro běžkaře, jsou projety všechny tratě v okolí, i do Německa.

(foto: Boží Dar - Jahodová louka)

Lužické hory

(foto: Polevsko)