Z původního trojlístku akcí se seriál postupně rozrostl na pět vysoce kvalitních závodů. A tak se i letos může každý, kdo má rád běžky, přihlásit na Prolog v Novém Městě na Moravě, Jilemnickou 50 v Jilemnici, Karlův běh na Božím Daru, Šumavský Skimaraton na Kvildě a Krkonošskou 70 ve Špindlerově Mlýně.

Na startu je vítán úplně každý. Vedle závodníků, kteří jezdí na úzkých prkénkách pravidelně a na té nejvyšší úrovni, včetně borců ze zahraničí, se za víkendovými podniky Stopy vydává čím dál tím víc amatérů, svátečních běžkařů, výletníků i kompletních rodin s dětmi, kteří nechtějí ani v zimě lenošit. Zjistili totiž, že si mohou vybrat i kratší a méně náročné závodní trasy, nebo dokonce nezávodní vyjížďky, speciální závody pro děti nebo školu lyžování.

Na všech akcích Stopy pro život je navíc klidněji a domáčtěji než na rušných sjezdovkách a kromě perfektně připravené stopy je přichystán pro startující i jejich fanoušky skvělý servis a služby v zázemí závodu. Právě nadstandardní služby pro závodníky jsou spolu s bezchybnou organizací závodů hlavní devízou zimní „proživotní“ série a maximální spokojenost účastníků je jejím hlavním cílem.

Závod Stopy pro život krok za krokem

Vše je připravené od příjezdu na parkoviště až po vyhlášení vítězů

Prezence

Po přihlášení přes webové stránky www.stopaprozivot.cz nebo na místě získáte startovní balíček, který obsahuje: závodní číslo s nevratným čipem a dárek za účast (čepice, čelenka nebo šátek)

Mazací servis

Zdarma mazací servis České spořitelny.
Za malý poplatek nadstandardní mazací servis Bezva běžky.

Základna ZP MV ČR

Vyhřívaný velkokapacitní stan s jídelnou, převlékárnou, mazárnou a úschovnou ošacení i lyží ZDARMA.

Test centrum Rossignol

Šance otestovat a vyzkoušíte v závodě prvotřídní lyže Rossignol 2016/2017!

Profesionálně připravené trasy

Organizátoři a dobrovolníci udělají maximum pro vaše skvělé sklouznutí.

Občerstvení na trati a v cíli

Dobře zásobené občerstvovačky včetně produktů Nutrend na trati. Kvalitní teplé jídlo, bohatý výběr menu. Teplé i studené nápoje v cíli.

Výsledkový servis

Odborníci na časoměrné služby ze SportSoft se postarají o přesné změření a vyhodnocení výsledků. Slavnostní vyhlášení a dekorování vítězům originálními medailemi na pódiu.

Doprovodný program

Na všech závodech kromě K70 samostatné dětské závody.
Škola lyžování pro děti i dospělé v XC Free Style Areně ZDARMA.
Nezávodní Open jízdy pod vedením instruktorů a půjčovna základního běžeckého vybavení ZDARMA.
Samostatné závody fatbiků na 3 závodech Stopy 2017.
Na Prologu možnost vyzkoušet ZDARMA střelbu na biatlonové střelnici s instruktory.
Jilemnická 50 ZP MV ČR - 28.–29. 1. 2017

Oslavte s námi první kulatiny!

Jilemnická 50 si za 9 let své existence rychle získala jméno a zařadila se mezi největší dálkové běhy pořádané v České republice. Svědčí o tom stovky účastníků, kteří se každoročně na závod do Krkonoš vracejí. Na letošní jubilejní 10. ročník vás opět zvou pořadatelé z ČKS Ski Jilemnice a organizátoři série SPŽ z Petr Čech Sport, a.s. a Stopa pro život, z.s.

Více info najdete zde.
Karlův běh České spořitelny - 11.–12. 2. 2017

Druhý nejstarší závod na běžkách v srdci Krušných hor

Rok se s rokem sešel, naše nejzápadnější hory přes Vánoce a na Nový rok přikryla načechraná sněhová peřinka a to je ten správný čas pozvat všechny běžce na jeden z nejstarších zimních závodů v Čechách – Karlův běh.

Více info najdete zde.
ČT Šumavský Skimaraton - 25.–26. 2. 2017

Změřte síly s nejlepšími!

Poslední víkend nejkratšího měsíce v roce je tradičně svátkem lyžařů běžců na Šumavě. Již po třicáté druhé se malí i velcí nadšenci bílé stopy postaví na start ČT Šumavského Skimaratonu, který je jedním ze závodů seriálu Stopa pro život, neodmyslitelnou součástí evropského seriálu dálkových běhů Eurolopet a druhým největším zimním běžeckým podnikem v ČR.

Více info najdete zde.
Krkonošská 70 LAWI - 4. 3. 2017

Legendární závod týmů i jednotlivců po hřebenech Krkonoš

Jeden z nejstarších lyžařských závodů v Evropě i na světě, Krkonošská 70 odstartuje svůj 62. ročník první sobotu v březnu a uzavře tak letošní sérii ČUS Stopa pro život. Trasa závodu povede rájem českých lyžařů, Krkonošemi, je ovšem velkou neznámou, pro koho se právě v letošním ročníku závod stanem rájem a pro koho se promění v peklo.

Více info najdete zde.
Na partnerech záleží