Atlas Crat team dosáhl minulý týden na závodu Visma Ski Classics Kaiser Maximilian laufu skvělých výsledků. Bohužel kvůli vydatnému sněžení nebyli pořadatelé schopní zajistit přenos, takže nemohli diváci našim borcům fandit. I přes velké množství nového sněhu na trati dokázal Petr Novák vybojovat v nabité konkurenci úžasnou sedmou příčku, a to ještě 300m před cílem vypadalo, že bude bojovat o příčky nejvyšší. Je to nejlepší letošní výsledek českého závodníka v seriálu Visma Ski Classics. Petr si věří a rád by v některým z dalších závodů zaútočil na pódiové umístění, ale uvidíme, jak mu bude přát štěstí, formu má výbornou. Jiří Ročárek s Pavlem Ondráškem se pohybovali půlku závodu v přední 20ti členné skupině, která se v neprojetém sněhu nakonec sjela. Jirka vybojoval 6. a Pavel 8. místo na sprintové prémii. Pavel se dokonce asi na 8 km dostal do osamoceného úniku, kdy měl náskok na peloton téměř minutu, skupina ho ale sjela a nakonec dojel do cíle na 30. místě.

Zítra se budou snažit naši závodníci uspět také na švýcarské la Diagonele a snad se jim podaří perfektní výsledky zopakovat. Na start se postaví Petr Novák, Jiří Ročárek a Pavel Ondrášek. Adéla Boudíková řeší stále zdravotní problémy, tak se závodu nezúčastní.

Podmínky budou těžké, v době startu by mělo být -15 až -20°C a většina trati bude ve stínu, takže se závodníci moc neohřejí. Profil trati je z velké části rovinatý, ale závodníky čeká tři kilometry dlouhé stoupání na Pontresinu. TV přenos bude zkrácený jen na hodinu, ale zbytek závodu můžete sledovat na webových stránkách České televize. Start ženské kategorie je v 9:15 a mužské 9:30.