Ve velkém mrazu odstartovali závodníci další podnik seriálu Visma Ski Classics La Diagonelu na 50km. Skvěle si počínala Kateřina Smutná z týmu Santander, která jela dlouhou dobu v tandemu s Brittou Johansson Norgrenovou a v posledních kilometrech ji nastoupila a suverénně ujela. Dojela si tak pro třetí vítězství ze 4 závodů, do kterých nastoupila. Chyběla však na Čínském Vasově běhu, takže ztrácí body na vedoucí seriálu Norgrenovou.

V mužské kategorii vyhrál Ilja Černousov z Pioneer Investments teamu. Lukáš Bauer, týmový šéf, zářil: „Je to naprostá bomba. Věděl jsem, že Ilja bude silný, ale snažil jsem se nemyslet na to, že může vyhrát. Protože velké chtění to může vždycky jen zakřiknout. Ovšem už v létě jsem to tušil. Při závodě měl dobré lyže, takže jeho výhra je odměnou pro servis, protože ten spal jen pět hodin. Nadřel se.“

Nejlepším z Čechů byl nestárnoucí Stanislav Řezáč ze Silvini Madshus teamu, který dojel na 14. místě a těsně za ním na 15. místě Petr Novák, na 27. dojel Jiří Ročárek a Pavel Ondrášek na 36. místě, všichni z Atlas Craft teamu. Na 38. místě Jan Šrail z Pioneer Investments teamu.