Braník - Vrané nad Vltavou - Běžky.net
Domů Kolečkové lyže Středočeský kraj Braník - Vrané nad Vltavou

Braník - Vrané nad Vltavou KOLEČKOVÉ LYŽE

kraj: Středočeský kraj povrch silnice: výborný
obtížnost: pro začátečníky provoz: nízký
délka: 12577 m start v: 195 m n. m.
stoupání: 351 m cíl v: 205 m n. m.
klesání: -341 m


Popis trasy:

Obvyklý start v Braníku či Modřanech (lze ale už od Vyšehradu), kde je od Barandovského mostu proti proudu Vltavy několik nástupních míst, kde se dá i parkovat. Za dobrého počasí velmi frekventovaná cyklostezka, občas až moc. Na trénink pak lépe vyrazit v pracovní době. Cestou spoustu občerstvení, dětských hřišť, malebné údolí Vltavy na jih od Prahy. Nejobvyklejší úsek je z Braníka do Zbraslavi a zpět. Cyklostezka ale pokračuje s jedním technickým esíčkem, u Zbraslavského mostu, dále do Vraného. U osady Jarov bohužel stále pozemkově nedořešen jeden úsek zhruba 400m, kde se musí buď pěšky po cestičce nebo vyťapat a přejet po silnici. Z Vraného se dá přes jeden kopeček (lze sjet ale opatrně při návratu) pokračovat už po silnici až do Skochovic. Není frekventovaná, ale asfalt špatný, dá se však přejet.

Pro experty s brzdou lze trasu zpestřit 4km výjezdem ze Zbraslavi Břeženským údolím do Břežan a zpět. Hezké stoupání, které se dá jet i soupaží. Bez brzdy by profilově šlo sjet, ale kvůli autům nedoporučuji.

Úplný lauf je pak zmíněná trasa s tím, že ve Vraném se jede 4km kopec do Zvole, tam už rozhodě soupaž s odrazem a často spíš stříďák. Nahoře pak mírný profil přejezd přes Ohrobec, pozor na esíčkovitou zatáčku, chce to brzdu či sejít, jinak to jistí rybník..). Dále přes Lhotu do výše zmíněných Břežan a již popsaný sjezd zpět na stezku k Vltavě. Celou dobu velmi slušný povrch.

Na auta pozor jen v silničním úseku u osady Jarov případně ve sjezdu z Vraného zpět na stezku při návratu.

Profil rovinatý i pro začátečníky, občas ale frekventovaný provoz na cyklostezce (Braník-Vrané s výjimkou jednoho úseku v osadě Jarov), takže obezřetnost je na místě.

(autor: Martin Moravec, Silvini Madshus team, email: Moravec.martin@gmail.com)

Diskuze: Braník - Vrané nad Vltavou

K trase nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.