One Way Diamond 600 - recenze (mini test) z 06.01.2019 - Běžky.net
Hole - Hole pro běžecké lyžování | Počet recenzí: 0 | Značka: One Way
Vložil: 0ndra | Ročník: - | Doba užívání: rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Hole jsou vyrobeny z 5 % karbonu a 95 % kompozitu, mají líbivý univerzální design, závodně vypadající talířky a měkčená nastavitelná poutka. Rukojeti jsou pogumované, takže měkčí.

Zkušenosti s užíváním produktu

Dvě sezony zpátky jsem za výhodnou cenu koupil hole One Way Diamond 600 v délce 165 cm (ačkoliv skutečná délka je 160 cm). Koupí jsem byl poměrně nadšen až do doby, než jsem je poprvé vyzkoušel.

Zkušenosti s na první pohled dobře působícími holemi jsou ale špatné. Snad celou dobu jsem si lámal hlavu nad tím, pro koho přesně se takové hole vyrábí (ano, možná pro děti...ale proč by se dělaly do délky 170 cm?). V oficiálním popisu jsou většinou vedeny jako juniorské, turistické, rekreační či rodinné. Za závodního běžkaře se rozhodně nepovažuji, s přimhouřeným okem bych se označil za běžkaře rekreanta.

Hlavní výtka míří tedy směrem k použitému materiálu. Odrazit se s těmito holemi pro mě skoro pokaždé představovalo strach z toho, že se zlomí. A i když se s podivem nikdy nezlomily, byl odraz podobný tomu, jako bych měl v hůlce nějakou pružinu. Hole se zkrátka pořád a celkem dost prohýbají, což nemůže snad nikomu vyhovovat. Hodnotím to takto záporně a podivuji se už z toho důvodu, že vážím pouze 70 kg a nedovedu si tak ani představit jejich použití někým silnějším.

I profilace holí se mi zdá celkem zvláštní. Pokud už by se měly považovat za turistické, určitě by měly dostat větší talířky. Tyto se akorát často boří a člověk má o zlomení hůlky strach ještě navíc když ji vytahuje ze sněhu.

Plusem v této cenové kategorii (cca do 700) jsou měkčená poutka. Jinak ale moc nerozumím tomu, proč se hole v dané délce dělají z kompozitu a karbonu a ne z klasického hliníku. Pokud by se totiž považovaly za turistické, nikomu na rozdílu ve váze nesejde.

+ plusy

  • závodní talířky měkčená poutka a rukojeti
  • cena
  • líbivý design

- mínusy

  • použitý materiál - hole se ohýbají
  • nejasná cílová skupina uživatelů

Diskuze: One Way Diamond 600

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.