Garmin vívoactive3 Optic Silver - recenze (mini test) z 23.04.2019 - Běžky.net
Doplňky (brýle, sportestery...) - - | Počet recenzí: 0 | Značka: Garmin
Vložil: misutka | Ročník: 2019 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Málé a lehké multisportovní hodinky s vestavěným snímačem tepu a možností NFC plateb.

Vívoactive3 zvládne více než 15 sportovních profilů: od chůze, běhu (venku i uvnitř), jízdy na kole (venku i uvnitř), plavání v bazénu, lyžování (sjezdového i běžeckého), přes golf, veslování..., až po jógu nebo cvičení ve fitness centru.

Garmin vívoactive3 nabízí celodenní měření srdečního tepu přímo na zápěstí. Svým vzhledem nejvíce připomínají Garmin fénix5S, oproti nim jsou ale tenčí, lehčí a ovládané pomocí dotykové obrazovky. Zajímavostí hodinek vívoactive3 je dotykové ovládání nejen na displeji, ale možnost rychle scrollovat v menu a obrazovnkách i pomocí přejíždění prstu po boku hodinek. Hodinky jsou doplněné jedním klasickým tlačítkem, které je umístěno na pravé straně, podobně jako nejběžnější umístění korunky u klasických hodinek. Pokud by uživateli hodinek Vívoactive3 ale pozice tlačítka nevyhovovala – tlačítko by například nechtěně mačkal ohybem ruky při sportu – je možné u hodinek otočit displej a pásek a tlačítko mít tím pádem na levé straně.

Více na https://www.garmin.cz/…e-band/78947

Zkušenosti s užíváním produktu

Začal jsem s během, když mi bylo 13 let. S příchodem na střední školu jsem se stal členem Kasper Swix Teamu a bylo mi jasné, že pokud běhání chci brát vážně, chci závodit a zlepšovat se, budu potřebovat nejen dobré běžecké boty, ale i hodinky. Začínal jsem s obyčejnými digitálními hodinkami se stopkami, postupem času jsem si pořídil hodinky s tepovým senzorem, ale nic mě nenadchlo tak jako Garmin vívoactive3.
Tyto hodinky se mi zalíbily na první pohled a to nejen kvůli svému elegantnímu designu, ale také díky tomu co nabízejí za funkce a díky své poměrně dostupné ceně, která začíná na necelých 6000 korunách. Není to úplně málo, ale když vezmeme v potaz to, co nám nabídnou a umožní, jsou hodinky Garmin vívoactive3 dobrou volbou.

Technické údaje a ovládání: Rozměry činí 43,4 x 43,4mm. Pásek je silikonový, měnitelný a dobře sedí na ruce.
Dostupné jsou tři barevné kombinace, které vycházejí z rozdílných barev těla hodinek a lunety. Luneta je obvodový kroužek na pouzdře hodinek v místě, kde je přechod mezi sklem a pouzdrem. Veškeré funkce se ovládají přes tři ovládací prvky. Tím hlavním je pochopitelně dotykový displej. Dalším je jediné ovládací tlačítko (slouží také jako tlačítko zpět) a posledním je vroubkovaná plocha ze strany hodinek. Ta slouží k výběru jednotlivých položek v menu nebo výběru widgetu k zobrazení. Toho stejného lze ve většině případů docílit i dotykem na správné místo na displeji.

Hodinky mají 1,2“ dotykový displej s rozlišením 240×240 pixelů, který je dobře čitelný i na slunci. Ciferník hodinek je možné si upravit podle svého gusta.

Výdrž baterie dle Garmin činí 13 hodin při režimu se zapnutou GPS, ale realita v zimních podmínkách odpovídá zhruba 10 hodinám. Při běžném nošení mi vydržely celý týden.

Hodinky jsou kompatibilní s Android a iOS. Jsou Vodotěsné do 50 m (5 ATM).

Hodinky jsou vhodné pro běh, tracking, cyklistiku, chůzi, plavání, fitness, triatlon (a další) a jsou doslova přecpány širokou sportesterovou výbavou.

Jednotlivé funkce: měření tepové frekvence, výpočet spálených kalorií, měření rychlosti, měření vzdálenosti, krokoměr, kalendář, budík, stopky, propojení s PC, GPS, Bluetooth 4 (díky němu se hodinky téměř okamžitě párují s vaším mobilním zařízením za pomocí aplikace Garmin connect, kde si vytvoříte účet a sledujete svoje aktivity) a dále v sobě mají zabudovaný pohybový senzor a kompas, který vás navede zpátky na trasu a můžete směle pokračovat ve svém tréninku. Ocenil jsem i fukci výškoměru, který mě informoval o nastoupaných metrech, to jsem využil zejména při tréninku na běžkách v Krkonoších

Hodinky Garmin vívoactive3 dostanete zabalené v luxusní krabičce a uvnitř najdete kromě hodinek také USB kabel se specifickou koncovkou na jedné straně a návod v českém jazyce.

Před prvním použití je nutné hodinky nejprve nabít. Nabíjení trvá cca 2 hodiny. Chvilku mi trvalo, než jsem se s hodinkami sžil, ze začátku jsem se musel radit s návodem, ale již za pár hodin jsem se seznámil s rozhraním hodinek a radostně jsem vyrazil na trénink.

Při synchronizaci s telefonem je možné přehrávat (ovládat) hudbu z vašeho telefonu, což zejména ocení milovníci hudby, dále nabídnou předpověď počasí a na hodinky vám chodí notifikace z telefonu a oznámení o příchozím hovoru. Abyste hovor přijmuli, budete muset vyndat telefon z kapsy, ovšem budete po pohledu na hodinku vědět, jestli to vydrží nebo jestli je třeba telefonát řešit hned. Dále hodinky disponují NFC díky kterému je možné provádět platby. Tuto funkci jsem nevyužil (má banka zatím není napojena na Garmin Pay, ale předpokládám brzy bude), ale myslím si, že je jistě pohodlnější platit hodinkami, než zdlouhavě vyndávat peněženku s hotovostí či hledat kartu.

Zkušenosti z užívání:
Hodinky jsem nejvíce využíval při následujících aktivitách: běh, běh na lyžích, posilování, turistika a každodenní nošení. Zaměřím s především na běh, běh na lyžích a na každodenní nošení.

Běh sleduje parametry: uběhnutá vzdálenost, čas, tempo, kalorie, průměrná tepová frekvence, výstup, sestup, dále přehled Okruhy, Zóny ST. Všechny tyto parametry můžete sledovat na hodinkách. Po synchronizaci je v telefonu vše zobrazeno graficky za daná období. Dále si můžete zobrazit svou trasu na mapě. Při běhu se mi zalíbila nízká hmotnost hodinek, téměř jsem je na ruce necítil.

Běh na lyžích: řešil jsem obdobné věci jako u běhu tedy: ujetou vzdálenost, čas, tempo, spálené kalorie, tepovou frekvenci, výstup a sestup. Výrobce uvádí, že by hodinky měly vydržet i nějaký ten mrazík :), proto když jsem lyžoval, tak jsem hodinky měl připnuté na kombinéze a ne na kůži. V tu chvíli samozřejmě nefungoval snímač tepu, ale já jsem mohl pohodlně sledovat tempo a ujetou vzdálenost. K hodinkám lze spárovat použít hrudní pás pro přesnější měření tepu, a tak by šly samozřejmě vyřešit problémy s měřením tepu v zimě. Dotek displeje fungoval dobře, ale jen v rukavicích s vodivým vláknem.

Když se na hodinky podíváme z civilního pohledu, jedná se o velmi líbivý kus. Dají se nosit nejen při sportu, ale ostudu s nimi rozhodně neuděláte ani při business jednání.

U hodinek mě zaujmula notifikace index stresu, ten je vyhodnocen na základě vaší srdeční aktivity a občas vás vyzve, abyste se zastavili a zhluboka se nadechli. Dále mě hodinky vždy upozornily, když jsem překonal denní limit kroků, to mě vždycky namotivovalo být další den zas o trochu lepší.

Některé základní parametry můžete sledovat přímo na hodinkách. Nejlépe si je však prohlédnete po spárování s vaším chytrým telefonem nebo po připojení k PC. Aplikace Garmin Connect je jednoduchá a intuitivní.

Celkové hodnocení:
Hodinky se mi moc líbí, myslím si že je užije každý nadšený sportovec, ať už běháte, lyžujete, plavete nebo jezdíte na kole a Garmin vívoactive3 vám nabídnou hodně! Hodinky jsou tedy vhodné pro začátečníky i pro pokročilejší sportovce.

Dále bych pochválil slušivý design, celkové zpracování a skvělou (nízkou) hmotnost. Co mě však u hodinek chybělo, byly mapy přímo v hodinkách, ty bych jistě využil při mém bloudění po horách. Pro mapy v hodinkách budete muset sáhnout pro vyšší modely od Garminu. Výdrž baterie by mohla být také o něco lepší, ale. Nicméně hodinky jsem si opravdu zamiloval a budu sledovat, s čím Garmin přijde příště.

+ plusy

  • povedený čistý design
  • dotykové ovládání (pozor v zimě, nutno mít vhodné rukavice)
  • velké množství sledovaných aktivit
  • integrovaný snímač tepu a kompatibilita s hrudním pásem Garmin

- mínusy

  • uvítal bych v zimě trochu delší výdrž baterie při zapnuté GPS

Diskuze: Garmin vívoactive3 Optic Silver

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.