Petzl NAO® RL - recenze (mini test) z 23.12.2022 - Běžky.net
Vložil: Adéla Ročárková - NORDIC | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Čelovka byla vyvinuta pro běhy v terénu a dálkové běhy. Nabízí jas 1 500 lumenů a váží pouhých 145 g. Svítilna je snadno nastavitelná a můžete se na ni spolehnout i na dlouhých závodech. Díky technologii Reactive Lighting® se její jas automaticky přizpůsobuje okolnímu světlu, a tím šetří energii. Ruční operace jsou omezeny na minimum a doba svícení je tak více optimalizována. Praktické je také červené světlo na zadní straně čelovky, abyste zůstali viditelní i v noci.

Zkušenosti s užíváním produktu

Test čelovky
Čelovku jsem hned poprvé vyzkoušela na nočním závodě v Bedřichově, což mohl být trochu risk, protože jsem ji vůbec neznala, ale věřila, že když je jednou z nejlepších na trhu, že by neměla zklamat. Jiným faktorem, z kterého jsem měla obavy, byla moje ženská technologická „zdatnost“. Modlila jsem se, abych čelovku v pohodě zapnula ve správný čas a nastavila ten správný mód, který jsem potřebovala. Nakonec vše dobře dopadlo. Čelovka se totiž zapíná úplně blbuvzdorně zmáčknutím jediného největšího tlačítka, které je dostatečně velké, abyste si nemuseli sundávat rukavice. Dalším klikem jsem si nastavila střední úroveň intenzity osvětlení a odstartovala.

V průběhu celého závodu jsem jela se třemi dalšími závodníky, takže světla kolem bylo poměrně dost, vy však potřebujete svůj vlastní dostatečně silný světelný kužel, aby se vám „nehoupal“ svět s ostatními a na svůj pohyb jste dobře viděli. V zápalu boje a komíhání světel ostatních závodníků jsem si ani nevšimla, že má čelovka schopnost se přizpůsobovat okolnímu světlu – tedy přidává na svitu či ubírá, a tím šetří baterii. Dostala jsem ještě instrukce, že když se tlačítko podrží déle, přepne se světlo do standardního režimu, jenž nabízí také tři úrovně. Bylo mi však řečeno, že čelovka by měla vydržet dvě hodiny v pohodě i na nejintenzivnější mód, který nabízí. Nechtěla jsem však její výdrž testovat zrovna při závodě a na 30 km dlouhý závod radši zvolila jen střední intenzitu, ale i tak jsem měla podobně zářivou cestu jako ti kolem, co měli své čelovky na maximum.

Před pár lety jsem si vyzkoušela, jaké to je, když vám začne čelovka během závodu problikávat a nakonec zhasne. Musím říct, že to rozhodně nebylo příjemné a v jednom místě jsem dokonce vyjela mimo trať, naštěstí bez následků. U této čelovky můžete být v klidu, protože když vám začne ohlašovat problikáváním, že se vybíjí, přepne se do šetrného módu a vydrží svítit ještě dvě hodiny. Výhodou baterie je, že může posloužit i jako powerbanka.

Muži to asi příliš neocení, ale ne každá svítilna drží na jemných vlasech tak, aby se během aktivity ani nepohnula. A asi každý je rád, když se mu v mrazu po pár kilometrech jízdy s čelovkou nevysune čepice až nad uši. Gumička na této čelovce skvěle držela a jednoduše se dala štelovat dle potřeby.

Výkonnost svítilny definovaná protokolem: ANSI/PLATO FL 1

+ plusy

  • Jednoduché ovládání
  • Reaktivní svícení šetřící baterii
  • Maximální doba svícení 80 h
  • Nízká hmotnost 145 g

- mínusy

  • Vyšší cena

Diskuze: Petzl NAO® RL

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.