Garmin Forerunner 920XT - recenze (mini test) z 07.08.2015 - Běžky.net
Doplňky (brýle, sportestery...) - - | Počet recenzí: 0 | Značka: Garmin
Vložil: zabanike | Ročník: 2015 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Ve stručnosti hlavní funkce dle popisu výrobce:

 • Vysoce citlivý GPS/GLONASS přijímač
 • Jednoduché ovládání, malý rozměr a hmotnost
 • VO2 max, regenerace (běh i cyklistika!)
 • Intervalové tréninky a tréninkové plány
 • Výdrž baterie až 48 hodin provozu se zapnutým GPS
 • Vibrační upozornění
 • Bluetooth pro Connect Mobile, Live Tracking, Smart funkce
 • Wi-Fi pro bezdrátové odesílání dat
 • On-line tréninkový deník Garmin Connect

Kompletní popis parametrů najdete www.garmin.cz

Zkušenosti s užíváním produktu

Chci se s vámi podělit o své zkušenosti s multifunkčními hodinkami Garmin Forerunner 920 XT. Zběžně jsem pročetl recenze na českých webech, vše důležité z hlediska funkcí již bylo dost podrobně napsáno, a proto svou recenzi zkusím vzít z trochu jiného soudku a popíšu motivy, proč člověk utratí výrazně přes 10 000 Kč za tento sportester. Zvlášť někdo jako já – s průměrnou sportovní intenzitou (ročně na kole v terénu do 2000 km, běh tak max. 800km a s plaváním taky žádná sláva) – a přesto je s investicí spokojen.

Mé zkušenosti se spotestery začaly před nějakými 8 lety, kdy jsem jako nový předplatitel Hospodářských novin získal tehdy špičkový model Garmin Forerunner 405 s GPS. Paráda! Po doběhnutí jsem hned věděl kolik jsem toho urazil, nastoupal, jaká byla tepovka, k tomu funkce jako virtuální soupeř atd. Ale čas se nedá zastavit, a i 405 začala vypovídat služby a já řešil, co dál. Shodou okolností mi odešel i tachometr na kole a tak jsem hledal zařízení, které vyřeší dobře běh i kolo.

Nebudu unavovat popisem mnohatýdenního rozhodování, kde jsem pravidelně obíhal trojúhelník možných řešení: aplikace v telefonu stačí vs. běžecké hodinky s GPS stačí vs. 920XT. Výsledek rozhodování znáte :-)


A co bych tedy vyzdvihl:


Příjem signálu GPS
Nejenom v porovnání se 405, ale co vím i od kamarádů s jinými GPS hodinkami, chycení se satelitů probíhá super rychle. Možná se to zdá jako hloupost, ale když bojujete o každou tréninkovou minutu, tak postávání před domem a čekání na signál dřív nebo později omrzí. Resp. až teď vidím, jak může fungovat bezvadně i u hodinek. A to mám zapnut pouze systém GPS, protože druhý dostupný systém GLONASS prý zbytečně bere baterii a je vhodný pouze do ztížených podmínek.


Baterie a její výdrž
Se 405 byla garantovaná výdrž nějakých 10 hodin se zapnutou GPS, čehož se mi ale vlastně vůbec nikdy nepodařilo dosáhnout a hodinky při dlouhodobých aktivitách pravidelně kolem osmé hodiny vypínaly. U modelu Garmin Forerunner 920XT je to jiné. Jednak mají velmi šikovnou funkci spořiče, která posílá přístroj v klidu do úsporného režimu. Hodí se to zejména mezi tréninky, kdy nemusíte myslet na neustálé nabíjení a výdrž je takto vícedenní. A to i přes velmi nízkou hmotnost celé této parády. Čímž se dostávám k dalšímu pozitivu.

Garmin Forerunner 920XT s hrudním pásem

Desing a pohodlí
Mně se ty hodinky prostě i líbí. Určitě tento názor se mnou nesdílejí všichni a už jsem si pár poznámek na téma vietnamské digi vyslechl, ale zase na druhou stranu se jenom těžko zamění s kulatými ciferníky většiny ostatních modelů. Nemluvě o hmotnosti, která je prostě minimální a až překvapivá v kombinaci s rozměrem. Výborný a pohodlný je i pásek, který má mít lepší životnost než např. u modelu Forerunner 220. Ale toto je trochu jedna paní povídala – sám jsem roztržený pásek na 220 viděl jenom jeden a proti tomu nikoho jiného s 920XT zatím neznám.


Ovládání
Staré 405 měly dotykový obvod displeje, který v chladu a vlhku reagoval dost po svém. Oproti tomu je 6 tlačítek na 920XT úplně jiná úroveň a musím pochválit i relativně slušnou logiku ovládání. Dřív mně vždycky chvíli trvalo, než jsem si povzpomínal, co kde najdu. U 920XT je funkcí nepoměrně více a na ty své využívané přicházím i po pauze jednodušeji a rychleji. I když to přímo nesouvisí, zmíním i velmi dobrou čitelnost displeje.


Funkce
Tato část by logicky měla být nejobsáhlejší, ale jak zmíněno v úvodu, není mojí ambicí popisovat popsané a tak zkusím zmínit jenom drobnosti, které mi dělají radost. Čímž ale neříkám, že je neumí i jiné cenově dostupnější Garmin modely:

 • Super jednoduché přepínání mezi sporty. Toto ocení všichni, kteří střídají i kdyby jen kolo a tenisky. Oceňuji i možnost různých profilů pro různé sporty. Přeci jenom na kole člověk průběžně sleduje trošku něco jiného než při běhu, nemluvě o nastavení signalizace po uražení určité vzdálenosti
 • Plavecké funkce – vlastně jsem ještě ani nezmínil, že hodinky jsou zaměřené na triatlon a mají tedy i velmi dobře propracované plavecké funkce. Nevím sice, jakým kouzlem funguje měření v krytém bazénu, ale funguje velmi dobře - včetně automatického rozpoznání stylu. Mojí jedinou dosavadní výhradou k funkčnosti bylo měření vzdálenosti při plavání v přírodě. Ale chyba byla na mé straně, protože ke korektnímu snímání je nutno používat styly, při nichž se ruce dostávají nad hladinu. Takže na prsa nutno zapomenout.
 • Wifi – dost taky oceňuji automatické odesílání dat přes wifi. Původně jsem ji měl za podobně nadbytečnou funkci jako notifikaci příchozích hovorů nebo sms, ale opak je pravdou. Je velký rozdíl přijít z tréninku, vytáhnout kablík, počítač a výkony takto stáhnout do Garmin Connect. Anebo ještě nezezutý doslova ve futrech dostat hlášku, že data byla odeslána a po pár minutách si je moci prohlížet online v telefonu.
 • Když už jsme u telefonu, hodinky umí i notifikace příchozích hovorů, sms, atp. – pokud tedy nepatříte stejně jako já k uživatelům Windows Phone. Kdo je občas nucen zastavit a lovit zvonící telefon z batohu, aby se dozvěděl, kdo volá – pravděpodobně taky ocení.
 • Navigace – jsem na tom dost špatně s orientací, takže funkci s všeříkajícím názvem „Navigace zpět na start“ taky občas použiji.

Garmin Connect
Úložiště všech možných osobních statistik si rád prohlížím, zejména když se mi daří plnit tréninková předsevzetí a grafy s cílovými hodnotami rychle rostou. Ale upřímně je to u mě hlavně o rychlém prolétnutí profilu trati + sledování objemů v rámci sekce Kalendář. Fajn je možnost proložení různých křivek do jednoho grafu, a tak se v bezpečí obýváku můžete například kochat dosaženými maximálkami v jednotlivých sjezdech.


Garmin Connect

Pokud jezdíte na vyjížďky s kamarády, hodí se možnost následného sdílení. Ať už přednastaveně přes FB anebo jednoduše odesláním linku aktivity (vyjížďky) souputníkům na e-mail.


Hrudní pás Garmin HR-RUN

Snímač tepové frekvence (HR-RUN)
I když jsem v recenzích četl o jeho skvělém pohodlí, začíná mě při běhání poslední dobou v přední části (plastová partie) trochu dřít. Alespoň u výběhů nad 40 minut. Zajímavé jsou výsledky z integrovaného senzoru, který sleduje kadenci kroků a dokonce výšku jednotlivých „výskoků“. Mně osobně to na začátku pomohlo trochu upravit styl, protože na Connectu se vám vykreslí i barevný graf, který zobrazuje ekonomiku stylu, dokonce vč. doby kontaktu se zemí (což je pravděpodobně taky pro někoho zaznamenáníhodné).

Garmin Connect vertikální oscilace

Pustevny nahoru/dolů – fialové tečky znázorňují měnící se vertikální oscilaci (výběh asfalt, zpět lesní kamenitá cesta)


Závěr
Z mého pohledu Garmin vytvořil moc hezký a výborně funkční přístroj. A když vidím např. počet S-WORKSů s blatníky na cyklostezce, tak by si i 920XT mohl najít dost spokojených uživatelů napříč výkonnostními kategoriemi - vysoké cenovce navzdory. Já mezi ně patřím.

+ plusy

 • nízká hmotnost
 • dlouhá výdrž baterie
 • intuitivní ovládání
 • design a pohodlí
 • rychlé hledání družic
 • běžecké funkce s pásem HR-RUN (vertikální oscilace, doba kontaktu s podložkou)
 • plavecké funkce

- mínusy

 • vyšší cena může někoho odradit
 • trochu horší pohodlí nošení snímače tepové frekvence HR-RUN

Diskuze: Garmin Forerunner 920XT

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.