Vybavení pro běžecké lyžování - články - Běžky.net

Malý dějepis velké bruslící revoluce

Málokterý sport se změnil tak rychle a dramaticky jako běh na lyžích v osmdesátých letech, kdy se na oficiální závodní scénu vzdor mnohému prosadilo bruslení.

Výběr závodních lyží (pro nákup za své)

0

Taky jste – podobně jako já – lyžařští snobi a vozíte se po běžkařských tratích na vlajkových lodích značek, stejných, které vídáte ve SP? A pokud snad zatím ne, nebrousíte si na ně náhodou, třeba potají, své běžkařské zuby? Myslel jsem si to.

Vyhlášení výherců soutěže o funkční triko Craft

Od maximálního výkonu až po nenáročné trávení volného času. Jen je třeba si správně vybrat z 12 různých řad funkčního prádla Craft, protože jedno univerzální prádlo vhodné na všechno neexistuje. Je čas se naučit správně oblékat!

Recenze: Nadpozemské kolce, které opravdu brzdí

„Jak se na tom brzdí?“ Častý dotaz neznalých přihlížejících, kteří se při odpovědi: „Nijak!“ pokřižují, anebo zakroutí hlavou. Domácí výrobce Spoilercentrum z Bělé pod Bezdězem přichází s novinkou – celokarbonové kolečkové lyže s efektivní brzdou a nafukovacími kolečky určenými na hrubý asfalt a zpevněné cesty.

Recenze běžeckých hodinek Garmin Forerunner 965: ohromí kvalitním displejem

Patřím mezi fanoušky promyšlených univerzálních přístrojů a nové hodinky Garmin Forerunner 965 předčily mé očekávání. Dostala jsem s nimi nejen hodinky, které naprosto splňují svůj účel, ale také vypadají skvěle, a navíc dlouho vydrží – v režimu chytrých hodinek úžasných 23 dnů.

Cestovní pojištění na hory aneb Jak si ho sjednat?

Zasněžené vrcholky hor, stromy i lesní cesty pokryté sněhem přímo vybízí k tomu, abychom se vydali nadýchat čerstvého vzduchu a udělat něco pro svoje zdraví. Koho příliš neláká sjíždět kopeček dolů zas a znovu, má raději přírodu, pro toho jsou ideální volbou běžky.

Ve znamení funkčnosti a minimalismu

Nová barevná kolekce běžkařského oblečení je na e-shopu a vybraných prodejnách Decathlonu právě na skladě! Ukrývá v sobě především prvky minimalistického designu v chladné modré barvě a skvělých funkčních vlastností. Jak jinak než za příznivou cenu na trhu, na které si francouzský prodejce stále zakládá.

Zákaz fluorových vosků: lyžařská revoluce musí vypuknout i v českých horách, škodlivé látky v nich zůstanou navždy

Nikdy nezmizí. Fluorované látky, které se každý den uvolňují v horách z lyžařských vosků, zůstanou v přírodě navždy. Dostanou se do půdy, vodních zdrojů i potravního řetězce. Mezinárodní lyžařská federace (FIS) nejen z tohoto důvodu již používání fluorovaných vosků zakázala, odborníci a výrobci ale upozorňují na závažné důvody, kvůli kterým by srov...

Inovik: Ve znamení funkčnosti a minimalismu

Nová barevná kolekce běžkařského oblečení je na e-shopu a vybraných prodejnách Decathlonu právě na skladě! Ukrývá v sobě především prvky minimalistického designu v chladné modré barvě a skvělých funkčních vlastností. Jak jinak než za příznivou cenu na trhu, na které si francouzský prodejce stále zakládá.

Jak se oblékat na běžky: Těsnější, jemnější & funkčnější

Vhodné oblečení dokáže činit rozdíl mezi užitím si epesního dne ve stopách a pokaženým zážitkem vinou prostydlých zpocených zad, na nichž za celou vyjížďku nic neuschlo.

Vyhlášení vítězů soutěže o funkční set Sensor Merino Bold

Sensor je partnerem všech nadšenců nejen zimních sportů už 25 let! Nyní přichází se soutěží o funkční set Merino Bold triko s dlouhým rukávem a spodky z australské merino vlny. Díky její přirozené termoregulaci a izolační schopnosti zůstanete v teple a pohodlí a můžete si užívat zimní radovánky naplno. Vysoká plošná hmotnost a anatomický střih zn...

Proč vázání Turnamic?

0

Přestože je to už pět let, kdy na testovaných lyžích Fischer a Rossignol vozím jejich nový systém vázání Turnamic, nepřestávají se mě lyžaři, které cestou potkávám, na toto vázání ptát. Dlouho si slibuju sesumírovat odpovědi do krátkého článku, na který je příště odkážu, a vyhnu se tak nezáživným prostojům ve stopě. Tak konečně!

Test bezúdržbových běžek s mohérem Karhu Nowax Skin

0

Mazání jako noční můra. Finská značka Karhu nabízí celou kolekci modelů, ale je v nich několik výjimečných, jež se nebojí nových postupů a inovací. A protože Karhu patří mezi špičku v oblasti nanotechnologií v lyžování a bezúdržbových běžek, experimentuje s nanopovlaky – v modelu Karhu Nowax Skin kombinuje nanoúpravu Optigrip 4. generace s mohérovo...

Recenze chytrých sportovních hodinek Garmin Forerunner 265 a 265S: 39 gramů o vás ví vše

A může efektivně řídit váš trénink i každodenní život. 39 gramů totiž váží menší varianta nejnovější střední řady běžeckých hodinek Garmin Forerunner 265S, model s o 5 mm větším displejem (46,1 mm) váží pořád neuvěřitelných 47 gramů, o dva méně než jeho předchůdce, který se mi na ruce houpal dosud.

Recenze běžkařského kompletu Craft ADV Nordic Training Speed: zepředu hřeje, zezadu chladí

0

Běžecké lyžování může být na volbu outfitu velmi náročné. Na jednu stranu jde o vysoce aerobní pohybovou aktivitu, při které se sportovec snadno a hodně zapotí, ale zároveň bývá provozována v chladných dnech. Někdy běžci na trénink vyráží i po setmění, kdy teplota ještě klesá. Vhodné oblečení pro trénink v chladném prostředí tedy musí dobře kombino...

Recenze svrchní vrstvy Swix Blizzard: V kůži seveřana

0

Zatímco někdo v běžeckém lyžování spatřuje intenzivní sport, jiní si představí romantické toulání krajinou a svobodný pohyb v divočině. Právě pro ty druhé je určena sada oblečení Blizzard od norské značky Swix.

Novinky Peltonen 2023/24: Bezúdržbová skluznice G-Grip

0

Přední finská značka, která se prosazuje nikoli jen konvenční produktovou kolekcí, ale nabízí i cosi navíc – bezúdržbové modely opatřené nanotechnologií. I díky nim dokáže konkurovat všudypřítomným lyžařským obrům.

Top Secret: Nanotechnologie v běžeckém lyžování

0

Běh na lyžích je nejen mnohými z nás milovanou zimní aktivitou, ale také se v řadě ohledů prolíná s tajemným světem nanomateriálů. V následujícím textu zkusím některé z těchto průsečíků laicky popsat a snad se i doargumentovat závěru, že nanotechnologie umí činit zimní zázraky ještě zábavnějšími!

Novinky Rossignol 2023/24: Nové modely Delta a závodní X-ium

0

Pokud bychom měli vybrat tři nejslavnější běžkařské značky světa, Rossignol mezi nimi rozhodně nebude chybět. A to, co se týče elitního sportu, kondičního běžkování, běžné i dobrodružné turistiky. Kolekce značky je i letos tradičně obsáhlá a plná zajímavých technologií.

Jak vybrat běžky, boty a hole pro děti

Běh na lyžích je zdravý sport a v české kotlině má obrovskou tradici. Většina rodičů nechce být pozadu a ráda by svým dětem umožnila pohyb na běžkách a vytvořila pro ně dobré podmínky, aby si včas osvojily správné lyžařské návyky a vztah ke sportu. Jenže růst dětí není možné zastavit a kupovat každý rok nové vybavení je pro mnohé velkým luxusem. Ja...

Nejnovější diskuze