Harrachov - Terex - aktuální report z 24.02.2024 - Běžky.net

Harrachov - Terex aktuální report z 24.02.2024

  průměrné hodnocení:

Česko Česko

Reporty umožňují sdílet aktuální a praktické zkušenosti lyžařů z navštívených středisek.

 • autor: OtaR
 • hodnocení:
 • návštěva od: 24.02.2024 do: 24.02.2024
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tak takhle plná (bývalá) celnice u Harrachova už dlouho nebyla. Harrachovský Terex je totiž jedním z mála míst, kde se ještě v oblasti západních Krkonoš a Jizerských hor vůbec dá jít na běžky. Bylo zde plno aut, převažovali sousedé z Polska. Na současnou bídu to vůbec nebylo špatné - v horních partiích dostatek sněhu, svítilo slunce, foukalo jen nepatrně. Předpověď počasí je nemilosrdná, chystá se další oteplení a sníh je zatím v nedohlednu, tak uvidíme, jak dlouho se ještě na lyže vůbec dostaneme, myšleno jak na běžky, tak na sjezdovky. Paradoxem je situace v Itálii, kde zas nestíhají upravovat areály kvůli výraznému sněžení v krátké době.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Náročná kopcovitá trať, která při zpáteční cestě zas nabídne odpočinek v podobě delšího sjezdu. Musí se ale opatrně, trať je úzká, pohybují se tam i chodci a sníh je brzy nahrnutý.

Sněhové podmínky:

Poslední ostrov sněhu, co se týká západních Krkonoš, ale i Jizerských hor. Od bývalé celnice ale lyžaři nejdřív museli po svých, a to zhruba jeden a čtvrt kilometru, než začala být souvislá sněhová pokrývka. V horních partiích velmi dobré sněhové podmínky, jen snad v jednom lesním úseku ledovka pokrytá jehličím.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost lehce nadprůměrná, ale tomu se nešlo divit, moc dalších míst k běžkování při letošní velmi bídné zimě není. Bohužel se na zdejší užší trati pohybovalo i dost chodců, kteří v měkkém sněhu dělali díry bruslařům, někteří dokonce nechávali volně pohybovat psy, což při sjezdech není moc bezpečné.

Občerstvení a aprés-ski:

Na Terexu se musíte spolehnout na vlastní zásoby, restaurace je potom až případně na Vosecké boudě.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava bezproblémová, suché silnice, parkování v prostoru bývalé celnice po obou stranách a zdarma. Pro benzín se už nemusí do blízkého Polska, stejnou cenu nyní nabízí Orlen jak v Harrachově, tak ve Sklářské Porebě (tento den 36,90 Kč).

+ plusy

 • Jedna z mála oblastí, kam se dá jet ještě na běžky
 • Horní partie s dostatečnou sněhovou pokrývkou
 • Krásné počasí
 • Bezplatné parkování u bývalé celnice

- mínusy

 • Mimo les na slunci těžký sníh
 • Chodci s volně puštěnými psy na užší trase

Diskuze: Harrachov - Terex

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.